שר הבריאות הורוביץ בתדרוך עיתונאים על מצב התחלואה, אתמול
(צילום: לע"מ )

1,336 בני אדם קיבלו אתמול (יום רביעי) תשובה חיובית לבדיקת קורונה. מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (רביעי) עולה כי מתוך 77,512 הנבדקים שיעור החיוביים עומד על 1.74%. בבתי החולים מאושפזים 72 חולים במצב קשה - 4 יותר מאתמול - ו-15 מונשמים.
9,673 ישראלים מוגדרים כיום כמאומתים לקורונה, ולפי משרד הבריאות מבין המאומתים של היממה החולפת 120 הגיעו בעשרת הימים האחרונים מחוץ לארץ. מפרוץ המגפה נפטרו 6,455 בני אדם.
1 צפייה בגלריה
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
מאהל בדיקת קורונה בנתב"ג
(צילום: אבי חי)
עוד נכתב כי 5,270,113 הספיקו להתחסן בשתי מנות, ו-5,752,261 כבר מחוסנים במנה אחת. לשם השוואה, שלשום אובחנו 1,400 מאומתים, המספר הגבוה ביותר מאז אמצע מרץ. שיעור החיוביים עמד על 1.76% - ומדובר בירידה קלה מעט ביחס ליום קודם לכן. בימים האחרונים לא נרשמה עלייה משמעותית בנתון החולים הקשים.
מתוך אותם 1,400 מאומתים, 150 חזרו מחו"ל (בהם 118 מחוסנים) בעשרת הימים האחרונים ואובחנו שלשום כחיוביים. 130 מהם שבו ממדינות כגון יוון, ארה"ב, קפריסין, טורקיה, גיאורגיה, בריטניה, איטליה, גרמניה, בולגריה, צרפת, פרו, הונגריה, הולנד, טנזניה, אוקראינה ומצרים.
פרופ' אש: "התו השמח לא יוריד את מקדם ההדבקה, צריך צעדים מיידיים"
(צילום: גיל יוחנן, משה מזרחי)

כמו כן, היום צפויים לעבור בנתב"ג כ-41 אלף נוסעים, מתוכם כ-24 אלף נוסעים שיוצאים לחו"ל. היעדים המובילים: יוון (כ-4,000 נוסעים), טורקיה (כ-3,700 נוסעים), ארה"ב (כ-3,200 נוסעים), צרפת (כ-1,100 נוסעים) וגיאורגיה (כ-1,100 נוסעים).


קבינט הקורונה יתכנס: "אין מנוס מהגבלות"

בתוך כך, קבינט הקורונה שידון בצעדים הבאים שיינקטו כדי לבלום את העלייה בתחלואה יתכנס היום מ-13:00 בצהריים. גורמים בממשלה העריכו כי אין מנוס מהחלת מגבלות - והכנת הציבור אליהן.
עם זאת, המגבלות הקרובות לא צפויות להיות בדומה לאלו שהתקבלו בממשלה הקודמת כמו מניעת התקהלויות וביטול אירועים, אלא הרחבת רשימת המדינות האסורות לטיסה, בידוד של שבוע לכולם, החלת "תו ירוק" חלקי וצעדים דומים נוספים. כך או כך, גם אם תתקבל ההחלטה - היא תתפרסם עם תאריך שייקבע מראש ולא תיכנס מיידית לתוקף.
כינוס השרים התעכב מאחר שמשרדי הבריאות והאוצר עדיין נמצאים בדיונים על המשמעויות הכלכליות של החלת "התו הירוק", וככל הנראה מה שצפוי שיאושר בישיבה הקרובה זה אישור התו ומתווה חדש לנתב"ג.
לפי שעה, משרד הבריאות דורש שבעה ימי בידוד לכל הנוחתים - בין אם מחוסנים או חוזרים ממדינות ירוקות. במשרד שקלו להרחיב את ה"תו הירוק" לכל חלל סגור כולל כאלו שיש בהם פחות מ-100 בני אדם - אבל אתמול אמר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש בריאיון לאולפן ynet כי אין כוונה לבצע הרחבה שכזו.