(צילום: משה מזרחי)

ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) אמר הבוקר (יום ג') כי ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) שניהל את הדיון במליאת הכנסת אמש ניצל את סמכותו לרעה. בדיון כינה בן גביר את טיבי "מחבל" והורד בכוח מדוכן הנואמים. בריאיון לאולפן ynet אמר בן גביר כי טיבי "מפר את כל הכללים, שולח את הסדרנים עליי, מתנהל בברוטאליות".
- הכול התחיל כי לא קראת לח"כ טיבי "אדוני"? "נכון. החלטתי שאני לא קורא לו 'אדוני', זו זכותי. אגב, שאלתי אותו איפה זה כתוב בפרוטוקול, למה אני חייב, אין דבר כזה בתקנון. הוא גמגם, אין באמת דבר כזה בתקנון, ומשם זה מתחיל. אני לא הראשון, בזמנו עשה את זה למשה פייגלין ובזמנו הוא עשה את זה לאורי אורבך".
המהומה בכנסת: בן גביר התעמת עם טיבי - והורד בכוח מדוכן הנואמים
(צילום: ערוץ כנסת )

- אבל אחמד טיבי הוא לא מחבל ואתה קראת לו "מחבל", זאת לא אמירה במקום. "לפעמים התמימות של חלקים בחברה הישראלית מקוממת אותי. צריך לדעת שאחמד טיבי, מבחינתו, כן, יש אחמד טיבי בעברית. אבל בערבית הוא מדבר והוא משתלח והוא לא רוצה לא אותי כאן וגם לא אותך".
- נניח שאנחנו מסכימים איתך בסיפור "אדוני", אבל פה? "סגן יו"ר הכנסת שבשלב שאני לא אומר לו 'אדוני' מפר את כל הכללים, שולח את הסדרנים עליי, מתנהל בברוטאליות, סותם לי את הפה, פעם אחר פעם, מחבל בנאום שלי. אתם יודעים מה? מחבל בנאום שלי, לא נותן לי לדבר".
2 צפייה בגלריה
אחמד טיבי ואיתמר בן גביר
אחמד טיבי ואיתמר בן גביר
"אלימות לשמה". בן גביר מורד בכוח מהדוכן, אמש
(צילום: ערוץ כנסת )
2 צפייה בגלריה
אחמד טיבי ואיתמר בן גביר
אחמד טיבי ואיתמר בן גביר
(צילום: ערוץ הכנסת )
- אולי אתה צריך להתנצל, להגיד "תראו, לא הייתי צריך לקרוא לו מחבל". "צילמו את התמונות האלה, זו אלימות לשמה, אני לא כועס על הסדרנים אבל ההתנהלות הזאת היא בעייתית. יש כאן ניצול סמכויות, אני גם מוחה נגד יו"ר הכנסת מיקי לוי שהגיע לשם ובמקום לברר, במקום לבדוק, החליט אפילו בלי לשמוע אותי, 'הנה אני אטפל בו' והוא מטפל בי. קשה לי עם זה שמיקי לוי נותן לו את הגב ויחד הם פשוט סותמים את הפה".
- אבל מה ציפית, שיו"ר הכנסת יגיב בשתיקה לזה שח"כ אחר קורא לח"כ "מחבל"? "לא. אבל ציפיתי שיו"ר הכנסת יבוא ויגיד לטיבי, 'בן גביר צודק'. אין לנו בתקנון הכנסת חובה שיגידו 'אדוני', יכול להיות שזה מטעמי נימוס".
- אבל בשנייה שעברת לפסים האלה, נדמה שההתעסקות עכשיו היא במה שאמרת ואולי חבל שעשית את זה. "הסרטון מדבר בעד עצמו, זה עוד לפני שאני קורא לו מחבל, הוא קורא לסדרנים, הוא סותם לי את הפה, אומר לי 'אני לא אתן לך לדבר', זה קורה לפני המחבל. לכן גם אם לשיטתך זה לא בסדר שקראתי לו מחבל, הסיפור כאן לא מתחיל במחבל, הסיפור כאן מתחיל ב'אדוני' ואני לא אקרא למישהו שתקף חיילי צה"ל, למישהו שאומר שהוא מהלל שהידים, לא אקרא לו 'אדוני', זה עיקרון אצלי".