בנו של הקונסול הישראלי במיאמי אלי גיל, שנעצר בתחילת פברואר והואשם בניסיון דריסת שוטר בעת שרכב על האופנוע שלו, הסתבך שוב - הפעם בגלל נקניקייה.
2 צפייה בגלריה
אבהרם גיל בנו של קונסול ישראל בארה"ב אלי גיל נעצר אחרי ניסיון דריסה
אבהרם גיל בנו של קונסול ישראל בארה"ב אלי גיל נעצר אחרי ניסיון דריסה
שוב מסתבך. ה"מאג שוט" של בן הקונסול במיאמי
אחרי תקרית הדריסה שוחרר אברהם גיל (19) למעצר בית, אך נדרש לחזור לכלא כדי לעדכן את צילום ה"מאג שוט" שלו (צילום הפנים המשטרתי). לפי המשטרה המקומית, בזמן שהמתין בתא המעצר של הכלא, גיל היה מעורב ב"וויכוח על נקניקייה" עם אסיר אחר, בלייק אלביס ארמוס בן ה-32.
בשלב מסוים, ארמוס ניגש לגיל והחל להכות אותו. בדוח המשטרתי על התקרית נכתב כי גיל סיפר לשוטרים שהוויכוח התפתח "סביב מרכיב הנקניקייה", אך לא פירטו מעבר לכך. ארמוס מרצה עונש באשמת עבירות אלימות, בעוד שגיל הוכנס למעצר בית לאחר שנהיגתו הוגדרה כסכנה לציבור. הוא עומד בפני אישומים של תקיפה בנסיבות מחמירות של שוטר והתנגדות לשוטר באלימות.
המקרה עלה לכותרות ברחבי ארה"ב לאחר שבמהלך הדיונים הראשוניים בבית המשפט ניסו עורכי דינו, ללא הצלחה, לטעון כי יש לבטל את האישום מאחר שיש לו "חסינות קונסולרית" בשל עבודתו של אביו. תמונת ה"מאג שוט" שלו, שבה הוא נראה בוכה לאחר המעצר, הפכה ויראלית ושודרה ברשתות הטלוויזיה הגדולות ברחבי המדינה.
2 צפייה בגלריה
אברהם יהודה גיל
אברהם יהודה גיל
הואשם בדריסת שוטר, ו"כיכב" ברשתות הטלוויזיה בארה"ב
לפי דוח משטרתי של התקרית, הוא הסביר את מעשיו בכך שהוא "שונא לחכות בפקקים". גורמי הסברה אמרו כי מדובר בתקרית מביכה מאוד, שמגיעה אולי בזמן הכי רגיש - כשישראל זקוקה נואשות לתמיכת דעת הקהל האמריקני שילחץ על הקונגרס להעביר את חבילת הסיוע הצבאית.
זאת לא הייתה ההיתקלות הראשונה של הצעיר עם המשטרה. בערב השנה החדשה הוא נעצר עקב מספר עבירות תנועה, האופנוע שלו אף כלל לוחית רישוי שעליה היה כתוב "PLS CHASE" (בבקשה תרדפו, ד"א) מוסתרת תחת לוחית אחרת. לפי המשטרה המקומית, השוטר שנדרס על ידי גיל עדיין אינו מסוגל לעבוד ומנסה להתאושש מהתקרית.
מהקונסוליה במיאמי ביקשו לא להגיב לדברים. כמו כן, טרם התקבלה תגובת משרד החוץ. הדיון הבא בעניינו של גיל בבית המשפט צפוי ב-12 למרץ.
פורסם לראשונה: 22:25, 01.03.24