חבר הכנסת יולי אדלשטיין, לשעבר יו"ר הכנסת ושר הבריאות ומבכירי תנועת הליכוד, הודיע הערב (חמישי) כי החליט להסיר את מועמדותו לראשות המפלגה לקראת הבחירות הקרובות.
2 צפייה בגלריה
נתניהו ואדלשטיין
נתניהו ואדלשטיין
נתניהו ואדלשטיין
(צילום: יואב דודקביץ', AFP)
"תנועת הליכוד היא הבית שלי. בכל דרך בה הלכתי, תמיד העמדתי את תנועת הליכוד בראש מעייני. הליכוד מחבר את רעיון ארץ ישראל השלמה, מחבר אנשים מכל המגזרים, מחבר מגוון דעות ורעיונות – הליכוד הוא של כולנו ויחד נתקן את מחדליה של ממשלת לפידבנט בכלכלה, בחינוך, בתחבורה, בבריאות ובביטחון. כל החלטה שלקחתי נבעה מתוך מטרה לקדם את הערכים הללו ומתוך האמונה כי הליכוד והמחנה הלאומי הם אלה שצריכים להנהיג את מדינת ישראל", כתב אדלשטיין בפייסבוק.
"כעת, כשאנחנו ניצבים בפני מערכת בחירות קריטית למדינת ישראל אינני יכול לגרור את תנועת הליכוד לעימות בשורותיה ולכן החלטתי להסיר את מועמדותי לראשות המפלגה בבחירות הקרובות. החלטתי זו נובעת מהרצון לליכוד השורות ולניצחון", הוסיף.
לדבריו, "במערכת הבחירות הנוכחית נעשה שינוי ונפעל אחרת. הדרך בה נצעד להשיג את מטרתנו תהיה חשובה ומשמעותית - ננצח ברגישות, בנחישות ובחוכמה. זה הזמן להיות מלוכדים, כמשמעות שם מפלגתנו. יחד עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אוביל לניצחון המחנה הלאומי בבחירות ולהקמת ממשלת ימין על מלא".
2 צפייה בגלריה
ישראל כץ
ישראל כץ
ח"כ ישראל כץ. הציע לבטל את הפריימריז לראשות המפלגה
(צילום: שאול גולן)
הודעתו של אדלשטיין מגבירה את הסיכויים שהליכוד כלל לא יערוך פריימריז לראשות המפלגה לקראת הבחירות הקרובות, שייערכו ב-1 בנובמבר. מוקדם יותר החודש אמר ח"כ ישראל כץ, שעומד בראש מזכירות הליכוד, כי יציע למוסדות המפלגה לאשר את המשך כהונתו של נתניהו כיושב הראש שלה בלי פריימריז – אך הבהיר שפריימריז כן ייערכו לרשימת המפלגה לכנסת. בריאיון לאולפן ynet הוא הביע התנגדות לשריונים ברשימה.
ח"כ נוסף בליכוד ששקל בעבר ריצה לראשות המפלגה, ניר ברקת, הודיע גם הוא לפני כשבוע שלא יתמודד אם יהיו פריימריז לתפקיד. "אני תומך ותמכתי בנתניהו, זה ה-DNA הליכודי. אני גאה להיות כאן", אמר בריאיון לאולפן ynet. "נפעל ביחד לנצח את הבחירות הקרובות. ביום שנתניהו יפרוש, לכשיפרוש, אז אני אנצח. אני שחקן קבוצתי ואעשה הכול בשביל שננצח".