דניאל מזביץ, נהג הנמ"ר שבו נהרגו 11 לוחמים ב-31 באוקטובר, הוא הניצול היחיד מאותו אסון בשבוע הראשון לתמרון. חודש אחרי התקרית הקשה הוא חזר אל הכלי החרוך, שכמעט ולא נשאר ממנו זכר. בפוסט שהעלה לאינסטגרם שיתף בתחושות הקשות, ואליו צירף תמונה: לוחם אחד שנשאר בחיים, בכלי שבו נהרגו 11 מחבריו. "תמונה אחת - אלף מילים…", פתח מזביץ את הפוסט, "למי שלא מכיר אותי, אני דניאל, הניצול/שורד (תקראו לזה איך שתרצו) היחיד מאסון הנמ"ר".
3 צפייה בגלריה
דניאל מזביץ החייל ששרד את אסון הנמ"ר ב31 באוקטובר
דניאל מזביץ החייל ששרד את אסון הנמ"ר ב31 באוקטובר
דניאל מזביץ בנמ"ר החרוך. "אנציח 11 אריות"
(צילום: מתוך אינסטגרם)
3 צפייה בגלריה
התמונה האחרונה של לוחמי גבעתי שנהרגו בנמ"ר סמ"ר איתי יהודה, סמ"ר שי ארווס, סמל עדי דנן, סמ"ר הלל סולומון, סמ"ר ארז מישלובסקי, סמ"ר עדי ליאון, רב"ט עידו עובדיה , רב"ט ליאור סימינוביץ, סמ"ר רועי דאוי, סג"מ פדיה מרק וסמ"ר רועי סרגוסטי.
התמונה האחרונה של לוחמי גבעתי שנהרגו בנמ"ר סמ"ר איתי יהודה, סמ"ר שי ארווס, סמל עדי דנן, סמ"ר הלל סולומון, סמ"ר ארז מישלובסקי, סמ"ר עדי ליאון, רב"ט עידו עובדיה , רב"ט ליאור סימינוביץ, סמ"ר רועי דאוי, סג"מ פדיה מרק וסמ"ר רועי סרגוסטי.
11 הנופלים באסון הנמ"ר
"באותו אסון", הוא מספר, "ביום החמישי שלנו לכניסה, נהרגו 11 מתוך 12 לוחמים גיבורים שהיו באותו נמ"ר, ונשארתי רק אני. מה שאתם רואים בתמונה זה הנמ"ר שלי, או לפחות מה שנשאר ממנו אחרי האסון". הוא שיתף כי את התמונה לא צילם בימים האחרונים, אלא כבר לפני חודש. "חודש אחרי האירוע, ששבועיים ממנו הייתי מורדם ומונשם במצב אנוש, אותם חבר'ה שעובדים על הנמ"ר שלי נענו לבקשתי שביקשתי ביום שבו התעוררתי, שביום שבו אצליח סוף סוף לחזור לעמוד על הרגליים, יתנו לי להגיע ולראות את הכלי".
הוא שיתף, כי עוד לפני התמרון, הכלי שימש לו לבית בשטחי כינוס. "באותו כלי ישנתי יותר משישנתי בבית שלי בשנה האחרונה, זה אותו כלי שדאגתי לו יותר משדאגתי לעצמי וטיפלתי בו יום יום כאילו היה הילד שלי, כדי שיחזיר לי וישמור עליי באותה מידה בשדה הקרב, והנה הוא שמר עליי".
"כשיצאנו למלחמה היה לנו ברור שבמלחמה כמו במלחמה, יהיו פצועים, יהיו הרוגים, אולי אפילו מהצוות שלנו, אבל זה לא הזיז לנו כי מול העיניים שלנו הייתה מטרה יותר נעלה מהכול והיא לשמור על הבית שלנו, על הארץ שלנו שאין לנו אחרת ממנה, ועל המשפחות שלנו, שיוכלו לחזור לחיות בשלום ובאין פחד".
3 צפייה בגלריה
התמונה האחרונה של לוחמי גבעתי שנהרגו בנמ"ר
התמונה האחרונה של לוחמי גבעתי שנהרגו בנמ"ר
התמונה האחרונה של לוחמי גבעתי שנהרגו בנמ"ר
"אבל את זה? את זה לא דמיינו בחיים. גם לא בסיוטים הכי גרועים שלנו, שככה 11 לוחמים, גיבורים, אגדות ואנשים זהב אחד אחד, ילכו לנו במכה אחת, באותו כלי, באותה שנייה". הוא אמר כי כעת, למרות האסון הכבד, יש לו משימת חיים: "אני לא יודע איך דווקא אני נשארתי, הרוב אומרים שזה נס, והם כנראה צודקים, אבל דבר אחד אני יודע וזו הסיבה ללמה נשארתי, והיא להנציח את אותם 11 אריות, שהיו לי לבית ומשפחה שנייה לאורך כל הדרך, חלקם היו שם איתי עוד מהיום הראשון בצבא, ועברו איתי כל כך הרבה, ואלו שהכרתי בהמשך, הצליחו להיחרט אצלי בלב ובנשמה, כל אחד בדרך שלו, ואני רוצה שכולם ידעו מי ומה הם היו, מלאכים אחד אחד".
בסוף הפוסט צירף את שמות 11 הלוחמים, וקרובי משפחותיהם לא נותרו אדישים. אחותו של סמ"ר רועי דאוי הגיבה לו: "אתה לוחם אמיתי בכל רמ"ח איבריך! משפחתי וכל עשרת המשפחות הנוספות התפללנו יום וליל שתעבור את זה כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות נזק. רובנו גם ביקרנו אותך כשהיית מאושפז. תדע לך, מעולם לא עברה בנו מחשבה של כעס שאתה בחיים והם לא! אנו רק מלאים הודיה לאלוקים על כך ששרדת! עכשיו יש לך 11 מלאכים ששומרים עלייך ואתה לא תזדקק עוד לשום כלי מלחמה שיעשה זאת עבורך".
"אני מצדיעה לך. על הגבורה, התעוזה לצאת למלחמת האין ברירה הזאת ועל המלחמה האישית שלך להישאר בחיים. על האומץ ללכת לראות את הכלי מקרוב גם לאחר כל מה שעברת. אוהבים אותך, תומכים ומחזקים מקרוב ומרחוק תמיד. משפחת דאוי וכל משפחות הרוגי הנמר".
אחותו של סגן פדיה מרק הוסיפה: "איזה אדם מיוחד אתה. תודה שנשארת! שרדת כי העולם צריך את האור שלך!". אימו של סמ"ר עדי ליאון הגיבה גם היא לפוסט המרגש: "הם כולם עכשיו שומרים עליך מלמעלה. אנחנו שמחים ומאושרים שאתה איתנו".
החיילים שנהרגו בתקרית הנמ"ר הם סמ"ר איתי יהודה, סמ"ר שי ארווס, סמל עדי דנן, סמ"ר הלל סולומון, סמ"ר ארז מישלובסקי, סמ"ר עדי ליאון, רב"ט עידו עובדיה, רב"ט ליאור סימינוביץ, סמ"ר רועי דאוי, סגן פדיה מרק וסמ"ר רועי סרגוסטי.