1 צפייה בגלריה
מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
יו"ר ש"ס ח"כ דרעי
(צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי קיים בתחילת השבוע פגישה עם נציגי משרד הבריאות ופגישה נוספת עם נציגי משרד הפנים כדי לעמוד על כך שהתקציבים שדרש במסגרת ההסכמים הקואליציוניים ייכללו בחוק ההסדרים. הפגישות נערכו כשבוע אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ לפטר את דרעי מתפקידיו כשר הבריאות ושר הפנים, לנוכח הכרעת בג"ץ לפסול אותו מכהונת שר בעקבות הרשעתו בעבירות מס.
מדובר במצב חריג שבו ראש מפלגה בקואליציה אינו מכהן כשר, אך מקורביו של דרעי טוענים כי אין מניעה שהוא ימשיך לבצע את תפקידו כיו"ר ש"ס וידרוש את מה שהובטח למפלגתו בהסכמים הקואליציוניים עם הליכוד. בפגישות שנערכו אחת אחרי השנייה ביום ראשון, נפגש דרעי עם מנכ"לי משרדי הבריאות והפנים וכן עם בכירים במשרד האוצר ובאגפי התקציבים והחשבות במשרדים.
אריה דרעי ובנימין נתניהו בישיבת סיעה של ש"ס
(צילום: גיל יוחנן)

דרעי הגיע עם תוכניות רבות עבור שני המשרדים שבראשם עמד עד לא מכבר. הוא תכנן לחולל שיפורים משמעותיים במערכת הבריאות על-ידי הגדלת תקציב המשרד בכמעט שישה מיליארד שקלים, ולבצע מהפכה בכל הנוגע לשירותי רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים על-רקע מצוקת התורים לחידוש דרכון ותעודת זהות בשנה וחצי האחרונות - סוגיה שתדרוש גם כן הגדלה משמעותית בתקציב.
אחרי שדאג למנות לתפקיד ממלאי-מקום שרי הפנים והבריאות את חברי מפלגתו מיכאל מלכיאלי ויואב בן צור, דרעי הצהיר בגלוי כי הוא מתכוון לשוב במהרה לכיסאו. בינתיים, הוא דואג מאחורי הקלעים לוודא שהתוכניות הגדולות שעמן הגיע לשני המשרדים לא יירדו לטמיון.

"מתייחסים למשרד בצורה מזלזלת"

לדברי גורם במשרד הבריאות, דרעי אכן עדיין נוכח בנעשה מרחוק גם בימים האחרונים. "ברור שהוא לא בא למשרד, הוא הרי מבין את עניין", אמר הגורם. "הוא אף פעם לא הוציא את עצמו מהמשרד באמת. בכללי, זה לא בסדר מה שקורה במשרד, שבתקופת זמן כל כך קצרה מתייחסים למשרד בצורה כזו מזלזלת עם כל החילופים וכל מה שנעשה.
"מנכ"ל, חזק ככל שיהיה, הוא לא שר. אם לא היה צורך בשר, לא היה שר. מלכתחילה לשר יש שני תיקים והייתה על כך ביקורת. עכשיו הוא ממשיך מרחוק ויש ממלא מקום. בנוסף, מה עושים עם כמות היועצים וההיערכות לקראת הכניסה של דרעי?"
ממפלגת ש"ס נמסר בתגובה: "כיו"ר תנועת ש"ס, ח"כ אריה דרעי חתום על הסכמים קואליציוניים הנוגעים למשרדי ממשלה שבראשם עומדים חברי המפלגה. כראש המפלגה ואחד מראשי הקואליציה הוא נפגש עם גורמי מקצוע ואנשי אוצר על מנת להביא למימושם של ההסכמים הקואליציוניים על הצד הטוב ביותר לרווחת כלל הציבור".