3 צפייה בגלריה
טדי שגיא
טדי שגיא
טדי שגיא
(צילום: אוראל כהן)
המיליארדר הישראלי טדי שגיא (48) נמלט לאחרונה מניסיון התנקשות בקפריסין ויצא מהמדינה. בשבוע שעבר דיווחו כלי התקשורת באי השכן על מעצרו של רוצח שכיר שתכנן לחסל אנשי עסקים ישראלים. מדובר באזרח אזרבייג'ן שנעצר וברשותו אקדח ומשתיק קול.
לא ידוע מהו הפן הביטחוני באירוע, אך במשך שעות אסרה הצנזורה הצבאית לפרסם את זהותו של שגיא. לאחר לחץ שהופעל עליה מכלי התקשורת לבסוף אושר הפרסום. בקבוצת טדי שגיא מסרו כי בתגובה כי "מדובר באירוע טרור איראני".
לפי דיווח באתר Philenews, שבו צוטטו גורמים במשטרה המקומית, האזרי בן ה-38 נשא עמו דרכון רוסי. הוא נעצר ביום שני אחר הצהריים בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר שחצה את מעבר הגבול בבירה ניקוסיה מחלקה הצפוני שנשלט בידי השלטונות הקפריסאים-טורקיים אל חלקה הדרומי, זה שנשלט בידי השלטון הקפריסאי-יווני המוכר על ידי הקהילה הבינלאומית.
3 צפייה בגלריה
אילוס אילוסטרציה רצח רוצח שכיר התנקשות
אילוס אילוסטרציה רצח רוצח שכיר התנקשות
רוצח שכיר נעצר בקפריסין עם אקדח ומשתיק קול. אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
במכוניתו השכורה, כך דווח, מצאו השוטרים אקדח, קליעים ומשתיק הקול. לפי הדיווח הוא חשוד בעבירה של תכנון פשע - הוצאה לפועל של "חוזה חיסול". באתר מקומי אחר, Alpha News, נטען כי במשטרה הקפריסאית חושדים שהאיש חבר במאפיה הרוסית, וכי הוא תכנן להוציא לפועל חמישה "חוזי חיסול" בסך הכול. החשוד נעצר בתום מעקב שערכה אחריו המשטרה, שכעת מנהלת גם מצוד אחר שותפים אפשריים שלו - אם כי ייתכן שהללו כבר הספיקו להיעלם בעקבות מעצרו, או שחלקם נמצאים בקפריסין הצפונית.
לפי הדיווחים, האזרי שנעצר נחת בנמל התעופה הבינלאומי בלרנקה כבר לפני כ-20 ימים, ועם המכונית השכורה שלו הוא חנה סמוך למקום שבו התגוררו ועבדו הישראלים שהיו לכאורה יעד חיסול - באזור הפרבר אנגומי של ניקוסיה. בבירה הוא שכר קורקינט חשמלי, וחצה לפי הדיווח כמה פעמים את הגבול בין החלק הדרומי לחלק הצפוני של העיר.
הוא ניסה לפי הדיווחים לשמור על פרופיל נמוך, אולם המעבר התכוף בגבול עורר כנראה את חשדן של הרשויות. עם זאת, לפי חלק מהפרסומים, שירות המודיעין הקפריסאי כבר בחן דיווחים על מזימה כלשהי לפגוע בחייהם של זרים במדינה. עוד דווח כי חלק מאותם אנשי עסקים שהיו לכאורה יעדים לחיסול קיבלו על כך הודעה, ועזבו את קפריסין.
שגיא מדורג מקום השישי ברשימת הישראלים העשירים של פורבס והונו מוערך בכחמישה מיליארד דולר. עסקיו של שגיא מתפרשים על תחומי הנדל"ן, הייטק, פינטק, פיננסים ומסחר אלקטרוני. שגיא הוא מייסד חברת "פלייטק", המפתחת מערכות טכנולוגיות לאתרי הימורים, וחברת "סייף צ'ארג", המפתחת מערכת תשלומים לבנקים. כמו כן, הוא בעליו של הקמדן מרקט בלונדון.
קבוצת טדי שגיא מסרה בתגובה: "מדובר באירוע טרור איראני שסוכל. היעד לחיסול איננו טדי שגיא אלא ישראלים בקפריסין. מצער שקל כל כך לפרסם מידע שגוי ולפגוע בשמו של אדם".
פורסם לראשונה: 22:40, 03.10.21