2 צפייה בגלריה
פלסטיני נעצר בשרון בחשד לבצע פיגוע
פלסטיני נעצר בשרון בחשד לבצע פיגוע
הסכין שנמצאה אצל הפלסטיני
צעיר מטול כרם נעצר בחשד שהתכוון לבצע פיגוע בלב שטח ישראל: המשטרה עצרה אמש (שישי) פלסטיני בן 19 סמוך לצור יצחק שבשרון, בסיומן של סריקות מבצעיות.
שוטרי תחנת טייבה ביצעו אמש סריקות מואצות באזור היישוב צור יצחק שבשרון וכביש 444, עם קבלת דיווח בדבר אדם המסתובב בצומת צור יצחק באופן חשוד, כשאבן בידו. בתום סריקות איתרו השוטרים את החשוד - תושב טול כרם בן 19. בחיפוש נמצאו ברשותו אבן, סכין ומכתב המציין את כוונתו לבצע פיגוע בשטחי ישראל.
2 צפייה בגלריה
פלסטיני נעצר בשרון בחשד לבצע פיגוע
פלסטיני נעצר בשרון בחשד לבצע פיגוע
החשוד שנעצר בשרון
תיעוד ניסיון הפיגוע בבנימין, הבוקר

אתמול בבוקר אירע ניסיון פיגוע בבנימין. לוחם מילואים מגדוד 9221 ירה במחבל פלסטיני שהשליך בלוק אבן לעבר רכב ישראלי ואף ניסה לפתוח את דלתות הרכב בעיקול סמוך לבית אל. הפלסטיני נפצע באורח בינוני, ובחיפוש בכליו נמצא גם סכין.
הכניסה לישראל עם הסכין וניסיון הפיגוע בבנימין אירעו ביום שבו נטמנה העיתונאית שירין אבו עאקלה, שנהרגה בחילופי אש בג'נין. בצה"ל אמרו כי מתחקיר הביניים עדיין לא ניתן לדעת מי ירה בה למוות.
בצבא ציינו שתי אפשרויות: האחת שנורתה במהלך ניסיון של החמושים הפלסטינים לפגוע בכלי הרכב הצה"ליים, והשנייה שבמהלך הלחימה אחד הלוחמים ביצע ירי של כדורים אחדים מתוך חרך מיוחד בג'יפ ודרך כוונת טלסקופית לעבר מחבל שירה על כלי הרכב בו היה הלוחם. המחבל ירה צרורות לעבר הלוחם וישנה האפשרות שהכתבת שעמדה בסמוך למחבל נפגעה מירי הלוחם.