בית משפט השלום בראשל"צ גזר היום (רביעי) שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 700 אלף שקל על ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודה והורשע בעבירה של מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת "3H גלובל", שנחשפה על ידי איתמר אייכנר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות".
בית המשפט כיבד את העונש שעליו הסכימו הצדדים במסגרת הסדר טיעון. כתב האישום והסדר הטיעון הוגשו במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו בתיק 1000 (פרשת המתנות) ותיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).
1 צפייה בגלריה
ארי הרו בבית משפט השלום בראשון לציון
ארי הרו בבית משפט השלום בראשון לציון
ארי הרו בבית המשפט, ארכיון
(צילום: שאול גולן)
כתב האישום נגדו הרו הוגש באוגוסט 2020. כתנאי לכניסתו לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה בינואר 2014 הוא התבקש להסדיר את נושא ניגוד העניינים, ולשם כך למכור אחזקותיו ולנתק זיקותיו לחברת 3H Global Ltd.
בעקבות דרישה זו, נטען, מכר הרו את החברה לחברו למראית עין, כך שתישמר זיקתו לחברה. לפני עריכת הסדר ניגוד העניינים הוא המציא ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה את הסכם המכירה, שממנו עלה מצג שלפיו הוא ינתק כל זיקה לחברה. לאחר שחתם על הסדר ניגוד העניינים ולאור המצג שהציג, התקבל אישור היועמ"שית ומשרד המשפטים לכניסה לתפקידו כראש הסגל.
הרו הודה גם כי ב-2014 הזמינה חברה בשם "ניפ גלובל בע"מ" את נשיא מדגסקר, שהתנה את ביקורו בישראל בקיום פגישה רשמית עם הנשיא או ראש הממשלה. לאחר שמשרד החוץ סירב לכך, פנו נציגי "ניפ" להרו, שהפנה אותם לחברת 3H, ובעקבות פנייה זו הוסכם כי 3H תעניק ל"ניפ" שירותי קשרי ממשל בקשר לביקור. הרו הודה שסייע בתיאום הפגישה בין נשיא מדגסקר לבין נתניהו, כשהוא במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרס האישי שלו.
התיק טופל על ידי עו"ד מורן ברטפלד מפרקליטות מיסוי וכלכלה ונחקר על ידי יאח"ה בלהב 433 שבמשטרת ישראל.