פגישה היסטורית: אסד ובן זאיד נועדו באיחוד האמירויות

ביקור היסטורי באמירויות: נשיא סוריה בשאר אסד נועד בדובאי ובאבו דאבי עם בכירים באיחוד האמירויות - בהם יורש העצר מוחמד בן זאיד וראש הממשלה ושליט דובאי, מוחמד בן ראשד. מדובר בביקור הראשון שעורך אסד באמירויות, ובכלל במדינה ערבית, מאז פרוץ מלחמת האזרחים במדינה ב-2011.
בסוכנות הידיעות הסורית נכתב כי בן ראשד בירך על הביקור של אסד והמשלחת המלווה אותו ואיחל לסוריה ולעם הסורי חיים של שלום ושגשוג. כמו כן, השניים דנו ביחסים בין שתי המדינות והאפשרויות להרחיב את שיתופי הפעולה וההשקעות. לצד אסד נכח בפגישה גם שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד ובכירים נוספים.

3 צפייה בגלריה
פגישת בשאר אסד ומוחמד בן זאיד באיחוד האמירויות
פגישת בשאר אסד ומוחמד בן זאיד באיחוד האמירויות
פגישת אסד ובן זאיד
3 צפייה בגלריה
שר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד בחתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בבית הלבן
שר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד בחתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בבית הלבן
גם הוא נפגש עם אסד. שר החוץ האמירתי עבדאללה בן זאיד
(צילום: AFP)
3 צפייה בגלריה
בשאר אסד נפגש עם מוחמד בן ראשד
בשאר אסד נפגש עם מוחמד בן ראשד
נשיא סוריה וסגן מנהיג איחוד האמירויות בן ראשד
מאז החלה המלחמה נקטה איחוד האמירויות במדיניות ביקורתית ביותר נגד המשטר הסורי, ואסד שבראשו. בחודשים האחרונים נרשמה התחממות ביחסים בין סוריה והאמירויות, אולם עם זאת, הביקור לא היה צפוי ונחשב לאירוע משמעותי ביותר.
בסוכנות הידיעות של איחוד האמירויות (WAM) דיווחו כי אסד נפגש גם יורש העצר של אבו דאבי בן זאיד, במסגרת "המשך ההתייעצויות והתיאום בין שתי המדינות במגוון נושאים". אסד עדכן את יורש העצר על ההתפתחויות האחרונות בזירה הסורית, והשניים "דנו בשיתוף הפעולה באופן שישרת את האינטרסים המשותפים והשלום במרחב הערבי ובמזרח התיכון".
ארה"ב הביעה ביקורת על הגעתו של אסד לאיחוד האמירויות. "אנו מאוכזבים ומוטרדים עמוקות מניסיון זה להפוך את משטרו של אסד ללגיטימי", נמסך ממחלקת המדינה. "אנחנו מפצירים במדינות ששוקלות התקשרות עם אסד להתחשב במעשי הזוועה שביצע משטרו בעשור האחרון בעם הסורי, וכן במאמציו הנמשכים למנוע הגעת סיוע הומניטרי לרוב חלקי המדינה", מסר דובר מחלקת המדינה, נד פרייס.
נזכיר כי בלחץ מדינות המפרץ, ובהן איחוד האמירויות, החליטה הליגה הערבית על השעיית חברותה של סוריה ב-2011, בשל מעשי הטבח של אסד ומשטרו באזרחים במדינה.
פורסם לראשונה: 23:00, 18.03.22