2 צפייה בגלריה
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
כ-30% יותר בדיקות השבוע. בדיקת קורונה בנתב"ג
(צילום: אבי חי)
מנתונים שפרסם הבוקר (שבת) פרופ' ערן סגל, מרכיב מודל חיזוי הקורונה של מכון ויצמן, עולה כי אתמול נרשם שיא מאומתים לנגיף הקורונה בגל התחלואה הנוכחי. על פי הנתונים, אתמול אובחנו 1,416 חיוביים.
עם זאת, פרופ' סגל מדגיש כי במקביל לשיא המאומתים נרשם אתמול גם שיא בדיקות (98 אלף), וכי למעשה מדובר בירידה בקצב ההדבקה. לפי פרופ' סגל, מקדם ההדבקה (R) ירד ל-1.3.
לפי פרופ' סגל, השבוע היו כ-30% יותר בדיקות - וחלק מהעלייה בתחלואה נובעת מזה. לדבריו, שיעור הבדיקות החיוביות נמוך (כ-1.5%) בהשוואה לגלים הקודמים - וזה סימן לשליטה יותר טובה וקטיעה של יותר שרשראות הדבקה.
2 צפייה בגלריה
פרופ' ערן סגל, ראש צוות החוקרים ממכון ויצמן
פרופ' ערן סגל, ראש צוות החוקרים ממכון ויצמן
פרופ' ערן סגל
(מכון ויצמן למדע)
על פי נתוני משרד הבריאות המעודכנים לאתמול בצהריים, מספר החולים שמצבם קשה עומד על 81. מדובר בעלייה נוספת במספר החולים הקשים, שעמד בסוף השבוע שעבר על 58. זה מספר החולים במצב קשה הגבוה ביותר מאז תחילת מאי.
במקביל, למרות קריאתו של ראש הממשלה נפתלי בנט להתחסן - 1,110,000 הישראלים שטרם הגיעו למוקדי החיסון לא ממהרים להגן על עצמם מפני הנגיף שכבר גבה 6,457 קורבנות בישראל. ביום חמישי קיבלו 2,770 ישראל את מנת החיסון הראשונה ו-13,021 קיבלו את המנה השנייה ובעוד שבוע הם יקבלו את התו הירוק. מתחילת החודש קיבלו 155,502 ישראלים את מנת החיסון הראשונה, רובם בני 12 עד 15 שאושר לחסן אותם רק לפני כמה שבועות, ו-112,800 קיבלו את מנת החיסון השנייה.
נפתלי בנט: "סרבני החיסונים פוגעים בכולנו"
(צילום: לע"מ)

בתוך כך, כמה עשרות מפגינים מחו אתמול אחר הצהריים מחוץ לביתו של בנט ברעננה - והתעמתו עם המשטרה שביקשה מהם להתפנות ונתקלה בסירוב עיקש. המוחים, רובם סרבני חיסונים שזעמו על נאומו של בנט, נשאו שלטים שעליהם נכתב גם "אין מגפה, דם הילדים על ראשכם". אחת מהן הניפה שלט עם הכיתוב "יודנראט" לצד איור של טלאי צהוב.
המוחים חסמו את הכביש בניגוד לבקשת המשטרה באזור, ואחרי שהמשטרה לא הצליחה להעבירם למתחם שאושר להפגנות נגד ראש הממשלה, הונחו השוטרים לפזרם. חמישה מהמפגינים נעצרו בחשד להפרת הסדר הציבורי ותקיפת שוטרים.
ההפגנה התקיימה לאחר שראש הממשלה אמר שלשום בערב כי "סרבני החיסונים מסכנים את בריאותם, סביבתם ואת החופש של כל אזרחי ישראל. את החופש שלנו לעבוד, חופש ילדינו ללמוד, חופש לחגוג שמחות עם המשפחה. סרבני החיסונים פוגעים בכולנו, כי אם כולם יתחסנו - כולם יוכלו לקיים את שגרת חייהם", כלשונו. בנט גם ביקש מהציבור ללחוץ על אנשים בסביבתם להתחסן: "אני פונה מכאן לכל מי שמכיר סרבן חיסון, שכנעו אותו, תסבירו לו שלא יפגע באחרים. אל תוותרו".