משה איבגי מתייצב בכלא חרמון: "זה לא טיול לתאילנד"
(צילום: אביהו שפירא)

השחקן משה איבגי התייצב הבוקר (רביעי) בכלא חרמון, שם ירצה 11 חודשי המאסר שנגזרו עליו בגין המעשים המגונים וההטרדה המינית שבהם הורשע. "אני מקווה שהתקופה תעבור, שהיא תעבור כמו שהיא צריכה לעבור", אמר עם כניסתו לכלא - כשהוא מלווה על ידי חבר ונושא תיק כבד. "זה לא טיול לתאילנד", הוסיף.
איבגי בן ה-67 הגיע לכלא מוקדם בבוקר, יותר מארבע שעות לפני השעה שבא אמור היה להתייצב. כשנשאל אם הוא רוצה לומר כמה מילים למתלוננות נגדו השיב: "את מה שהיה לי להגיד אמרתי".
4 צפייה בגלריה
איבגי בכניסה לבית הכלא
איבגי בכניסה לבית הכלא
"את מה שהיה לי להגיד אמרתי". איבגי בכניסה לבית הכלא
(צילום: גיל נחושתן)
4 צפייה בגלריה
איבגי בכניסה לבית הכלא
איבגי בכניסה לבית הכלא
איבגי מגיע אל כלא חרמון
(צילום: גיל נחושתן)
4 צפייה בגלריה
איבגי בכניסה לבית הכלא
איבגי בכניסה לבית הכלא
(צילום: גיל נחושתן)
איבגי היה אמור להתחיל את ריצוי העונש ב-1 בספטמבר, אך הגיש בקשה לבית המשפט לדחות את המועד לסוף החודש הבא, לאחר סיום חגי תשרי. הפרקליטות לא התנגדה לאותה דחייה. "בשים לב לגילו של הנאשם ולכך שעם מתן גזר הדין בית המשפט הורה על עיכוב ביצוע עונש המאסר, המאשימה לא תתנגד לעיכוב נוסף עד לאחר חגי תשרי", מסרה אז.
את גזר הדין פסק בית משפט השלום בחיפה בחודש יולי, ועל איבגי הוטלה גם חצי שנת מאסר על תנאי והוא נדרש לשלם 30 אלף שקלים פיצוי לנפגעות העבירות. איבגי הורשע במרץ האחרון בכל האישומים נגדו – חמש עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע נשים – אחרי שבית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את ערעור הפרקליטות על פסק דין מקל שהתקבל קודם לכן בבית משפט השלום. אז, בתחילת 2020, הוא זוכה מחלק מהאישומים ונגזרה עליו רק חצי שנת מאסר שהומרה לעבודות שירות.
השחקן משה איבגי בבית המשפט לפני גזר דינו
(צילום: אביהו שפירא)

איבגי החליט שלא לערער על גזר הדין שניתן לו. בעקבות קבלת הערעור, המחוזי החזיר את התיק לבית משפט השלום, על מנת שזה יקבע את עונשו החדש של איבגי. העונש הוחמר כאמור למאסר בפועל, אם כי לא חמור כמו זה שהמדינה ביקשה – יותר משלוש שנות מאסר. איבגי סיפר בדיון שבו נקבע גזר דינו על "הגיהינום" שעבר לאחרונה, ועורך דינו מיכאל כרמל מסר כי הוא הביע חרטה על מעשיו.
בכתב האישום הראשון נגד איבגי, שהוגש ב-2018, תואר כיצד תקף את אחת הנשים, א', בפינת קפה באחד מימי הצילומים של סרט שצולם באוגוסט 2012. האישום השני התייחס למעשים שביצע כלפי ב' בימי צילום שנערכו ב-2013: הוא הכניס את ידו לחולצתה, מתחת לחזייתה, ואחז בה. באחד מימי הצילום, הגיע בן זוגה לאתר והשניים יצאו לעבר משאית שחנתה במקום. איבגי העיר לשניים הערה סקסיסטית.
4 צפייה בגלריה
משה איבגי בבית המשפט
משה איבגי בבית המשפט
משה איבגי בבית המשפט, ארכיון
(צילום: גיל נחושתן)
האישום השלישי נסב סביב אירועים שאירעו באוקטובר 2013, במסגרתם משך צעירה לכיוונו, דחף בכוח את ראשו לחזה שלה, תוך שהוא ממשש אותה. על כך הוא הואשם במעשה מגונה. האישום הרביעי התייחס לאירוע מדצמבר 2013, אז התיישב ליד אישה ללא כל היכרות מוקדמת ושאל אותה בין היתר: "מה, הוא נתן לך למ*** לו?" וגם: "מה, הוא אשכרה הכניס את ה*** שלו לשלך?". בהמשך שאל אם לד' הייתה זוגיות והאם היא "מז****ת".