תיעוד היריות ליד קניון הזהב: וידוא ההריגה בקורבן

צעיר בשנות ה-20 נורה למוות בצהריים (יום רביעי) סמוך לקניון הזהב בראשון לציון, על ידי שני רוכבי אופנוע שארבו לו. השניים, שירו בצעיר בפלג גופו העליון - וידאו הריגה בקורבן לפני שנמלטו מהמקום, שנחשב לאחד מההומים ביותר באזור המרכז. מהמשטרה נמסר שנסיבות האירוע בבדיקה.
מפרטי המקרה הראשוניים עולה שאופנוע ועליו שני רוכבים התקרב לצעיר, שהיה על אופנוע בעצמו, ברחוב דוד סחרוב בעיר. הם החלו לירות בו, אך ככל הנראה פספסו - ורדפו אחרי הקורבן כ-200 מטרים, עד שזה הגיע לצומת שסמוך לכניסה לקניון. הרוכבים ירו בצעיר שוב כמה יריות מטווח קצר - ולאחר וידוא ההריגה נמלטו מהמקום ולא נעצרו. הצעיר שנרצח שוחרר בימים האחרונים מהכלא.
"קפץ לי הלב, רצתי וראיתי בן אדם על הרצפה"

זירת הרצח ליד קניון הזהב
(צילום: אסף מגל)

8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
זירת הרצח
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
זירת הרצח. הקסדה של הקורבן זרוקה על הכביש
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
(צילום: יריב כץ)
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
תת ניצב רונן אבינאלי, מפקד מרחב שפלה
(צילום: יריב כץ)
הדיווח על הירי התקבל במוקד 101 של מד"א בשעה 16:17. צוותי מד"א שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה בקורבן, אך נאלצו לקבוע את מותו. בתמונות מהזירה ניתן לראות את הקסדה של רוכב האופנוע שנרצח זרוקה על הכביש.
"הפצוע שכב על המדרכה בסמוך למרכז המסחרי כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות ירי בגופו", סיפרו חובשי מד"א יעקב זדה ואלחנן רוט. "מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, עיסויים והנשמות, אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ובסופה נאלצנו לקבוע את מותו".
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
מאמצי ההחייאה בקורבן
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
(צילום: יריב כץ)
8 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
(צילום: יריב כץ)
בשבוע שעבר עדי פרץ, תושבת בת ים בשנות ה-40 לחייה, נפצעה באורח קשה בראשה מכדור שנורה לעבר רכבה ברחוב הנביאים בעיר. לפי ההערכות במשטרה, פרץ נפגעה בטעות מכדור תועה שנורה כחלק מסכסוך בין עבריינים. מצבה השתפר מאז.
בזמן הירי ישבה בתה בת ה-4 במושב האחורי. על פי עדי ראייה, היורה עמד על המדרכה וירה לכיוון הכיכר. פרץ נפגעה מכדור ואיבדה שליטה על המכונית. "שמענו כמה יריות ואז ראינו את הרכב עולה על המדרכה", סיפר אחד מהם. "רצנו למכונית. האישה לא דיברה, היא הייתה בטראומה. הילדה בכתה והוצאנו אותה. את האימא הוציאו חובשים".