נחמן אש: "מחצות - אין יותר מדינות אדומות"
(צילום: לע"מ)

8,917 ישראלים אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה. בסך הכול פוענחו כ-112 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 7.98%, מעט יותר גבוה מהנתון ביום רביעי. בששת הימים הראשונים של החודש אובחנו 59,514 מאומתים לקורונה, לעומת 42,756 בכל חודש דצמבר ו-14,923 בכל נובמבר. כלומר, בתוך שישה ימים אובחנו יותר חיוביים לקורונה מאשר בחודשיים שלמים.
מספר החולים המאושפזים בבתי החולים ממשיך לעלות והערב הוא עומד על 328, מתוכם 133 במצב קשה, מספר דומה לזה של אתמול. היום אושפזו 23 חולים קשים חדשים.
2 צפייה בגלריה
בדיקות קורונה בפתח תקווה
בדיקות קורונה בפתח תקווה
בדיקות קורונה מהירות בפתח תקווה
(צילום: gettyimages)
המספר נותר יציב כיוון שחולים שאושפזו בימים האחרונים החלימו. חולה אחד נפטר היום ובכך מגיע מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה ל-8,259. מאז תחילת החודש נפטרו בישראל 12 חולי קורונה.
למרות העלייה בתחלואה והמשך הקריאות מצד בכירי הממשלה ומשרד הבריאות ללכת להתחסן, עדיין לא נראית עלייה משמעותית במספר מקבלי המנה הראשונה והשלישית. היום קיבלו 1,775 ישראלים את מנת החיסון הראשונה ומתחילת החודש 40,982 ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה.
2 צפייה בגלריה
חיסון קורונה רביעי בתל מונד
חיסון קורונה רביעי בתל מונד
כ-126 אלף בני אדם קיבלו מנה רביעית, רובם בני יותר מ-60. תל מונד
(צילום: gettyimages)
היום גם קיבלו 4,474 ישראלים את מנת הבוסטר. מתחילת החודש קיבלו 51,935 ישראלים את מנת החיסון השלישית. הבוקר פרסם משרד הבריאות כי כ-126 אלף בני אדם, רובם בני יותר מ-60, התחסנו גם במנה הרביעית. אך בעדכון הערב לא פורסמו נתונים על אודות המתחסנים היום במנה זו.
למרות נתוני התחלואה הגבוהים, מוקדם יותר היום עדכן מנכ"ל משרד הבריאות, כי בהמלצת משרדו החל מהלילה בחצות יוסרו כל המדינות מרשימת המדינות האדומות. עם זאת הוא ציין כי "יש להימנע מנסיעות לא הכרחיות". הוא הסביר את הצעד בכך שזן אומיקרון מתפשט גם ככה פה בארץ במספרים גבוהים. הוא נשאל האם מגבלת התקהלות נשקלת ואמר כי "אין בה טעם", מכיוון שלא תסייע להוריד את המספרים בצורה משמעותית.