הפרקליטות הגישה הבוקר (יום חמישי) כתב אישום נגד אשר בוחבוט, בן 49 מחיפה, בגין רצח אשתו רחל ופציעת בנו שניסה למנוע ממנו להרוג אותה. הוא נאשם ברצח בנסיבות מחמירות ובפציעה בנסיבות מחמירות, והפרקליטות מבקשת להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

2 צפייה בגלריה
רחל והדירה שבה נרצחה
רחל והדירה שבה נרצחה
רחל והדירה שבה נרצחה
2 צפייה בגלריה
אשר בוחבוט בית המשפט המחוזי בחיפה
אשר בוחבוט בית המשפט המחוזי בחיפה
אשר בוחבוט בבית המשפט
(צילום: שרון צור)
לפי כתב האישום שהגיש עו"ד שגב אדלר מפרקליטות מחוז חיפה, בוחבוט ורחל היו נשואים והביאו לעולם שלושה ילדים. היחסים ביניהם היו מתוחים ומעורערים, ובוחבוט חשד - ללא בסיס - שהמנוחה "אינה נאמנה לו". ב-27 בדצמבר הוא דרש ממנה למסור לידיו את הטלפון שלה - והוא מצידו העביר אותו, ואת יתר הטלפונים של בני המשפחה, לידי מכר מבית הכנסת שבו התפלל.
למרות זאת, בוחבוט חשד שרחל מחביאה טלפון נוסף, ואז לפי הפרקליטות החליט לרצוח אותה. הוא לקח סכין מהמטבח והלך לסלון, שם עמדה רחל עם בנה בן ה-15. כשהבן הבחין בסכין הוא צעק לעבר אביו: "אבא לא, אבא לא", אך בוחבוט התקרב לרחל בכל זאת ודקר אותה בחזה. היא נפלה ארצה על גבה, חבולה, וקראה בשם של בנה.
בשלב זה בוחבוט התכופף והמשיך לדקור את רחל שוב ושוב, למרות תחינותיו של בנו שצעק ואף אחז בלהב הסכין כדי לקחת אותה מידי אביו. בוחבוט, לפי כתב האישום, דקר את רחל "פעמים רבות" גם בחפץ אחר, ואף בעט בה כשהתבוססה בדמה. בנו יצא מדהירה כדי להזעיק עזרה, כשבאותה עת שהו בדירה שני ילדים נוספים בחדר השינה שלהם.

"הכניסו לך לראש לשמור על הבית"

נטלי דורי, חברתה של רחל, כתבה עליה: "את תתנוססי פה. את תהיי נורה אדומה. את עגלה ערופה שעליה נאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה. לכל אותן נשים שמפחדות לקום, שמפחדות ללכת, שמפחדות יעני לפרק בית ובינתיים מתפרקות בעצמן כדי להכיל את הטירוף שהן חוות ומרגישות חידודין חידודין בבשרן. את תהיי זעקה לאותן נשים שרבנים אומרים להן להישאר בשם התורה ושלום הבית, שזו דעת תורה שקוברת אותן בעודן בחיים".
"היית מלאך בדמות אדם, התהלכת בינינו ותמיד הארת פנים כשבבית שלך גיהינום", הוסיפה. "שימחת, הקפצת, עשית שטויות עם הילדים וגרמת לבטן שלי לכאוב מרוב צחוק. כל שבת בבוקר היית אצלי עם הילדים ועם עוגת התפוחים שאני אוהבת, עם הברד שהילדים אוהבים, עם השיחות בסלון, מכורבלות בשמיכה. כאבת איתי את הגירושים שלי, שמחת עד עמקי נשמתך שמצאתי את שאהבה נפשי ורק חיכית לפגוש אותו ולראות 'מי זה שתפס את הלב של אחותי'".
"אמרתי לך שאני איתך", הוסיפה נטלי. "אמרתי 'קומי תתגרשי, את ראויה ליותר, את והילדים. אני איתך לכל אורך הדרך'. אבל הטיפול המסור בילדים והרצון לשמור על הבית, כי ככה הכניסו לך לראש, השאירו אותם שם ואנחנו נותרנו עם בור שלעולם לא יתמלא".
"אני מבטיחה לך שאמשיך להפיץ את השמחה שלך, את הנתינה גם כשלא היה לך כלום, גם כשבפנים היית כבויה", כתבה. "אני מבטיחה שהמקרה שלך לא קרה לחינם, המקרה שלך הוא הצוואה שלנו. הבן שלך בן ה-15 שניסה להגן עלייך בגופו ונפגע בעצמו לא עשה זאת לחינם. אנחנו נעשה הכל להפיץ את האור של רחל בוחבוט, שלך.
במותך ציווית לנו חיים, אני כואבת את לכתך. אני כואבת את אובדנך, והלב שלי לעולם יחסר אותך. תנוחי בשלום חברת נפש שלי, תנוחי בשלום אחותי שלי".