תושבי שדרות רצים למקלטים במהלך האזעקה

חיל האוויר תקף הלילה (בין שבת לראשון) יעדי חמאס ברצועת עזה בתגובה לשיגור הרקטה שיורטה מעל שדרות. זהו הלילה השני ברציפות שבו צה"ל תוקף ברצועה בתגובה לירי מעזה לכיוון שטח ישראל. האזעקה נשמעה אמש בשעה 21:00 בערב בשדרות וביישובים הסמוכים. זמן קצר לאחר מכן נשמעו הדי היירוט של מערכת כיפת ברזל. לא דווח על נפגעים או על נזק.
דובר צה"ל ציין בהודעתו כי חיל האוויר "תקף באופן נרחב מטרות חמאס בתגובה לירי הרקטה לישראל". כלי טיס תקפו הלילה יעדים של הארגון בהם מתחם צבאי ומטרות תת-קרקעיות, מתקן אימונים צבאי של הארגון, מחנה צבאי ובו אתר לאחסון אמל"חים וכן מנהרת טרור. בהודעה נכתב כי "צה"ל לא יקבל מצב בו ארגוני הטרור פועלים כנגד העורף הישראלי. צה"ל ימשיך להגיב בתקיפות נגד פעולות הטרור משטח הרצועה ורואה בארגון חמאס כאחראי לכל הנעשה ברצועת עזה". בפתח הכתבה: תושבים בשדרות תועדו בדרך למרחב המוגן.
תיעוד: תקיפות צה"ל ברצועת עזה
(צילום: דובר צה"ל )

4 צפייה בגלריה
תקיפת צה"ל ברצועה
תקיפת צה"ל ברצועה
תקיפת צה"ל ברצועה, הלילה
(צילום: AFP)
4 צפייה בגלריה
יירוט כיפת ברזל של רקטה ששוגרה לעבר שדרות
יירוט כיפת ברזל של רקטה ששוגרה לעבר שדרות
יירוט הרקטה מעל שדרות
(צילום: רויטרס)
אחד התושבים, צעיר בן 29, נפל ונחבל כשרץ למרחב מוגן בזמן האזעקה. הוא נפצע באורח קל בראשו ופונה לבית החולים ברזילי לאחר שטופל על ידי חובשים ופראמדיקים של מד"א. ראש העיר שדרות, אלון דוידי, בחר לתקוף את הממשלה על כך שצה"ל לא הגיב לירי לעבר העיר לפני כמה שבועות, על כך שהמחבל מעזה שירה בלוחם בראל חדריה שמואלי לא נתפס ועל כך שהמחבלים ברחו מהכלא. "המשמעות היא אחת: חמאס וג'יהאד לא משתלטים על האירועים, הם מנהלים אותם וקובעים את הטמפרטורה באזור".
דוידי ציין כי "עם פתיחת השנה אנו מתפללים ודורשים שראש הממשלה בנט, שר הביטחון גנץ ושאר חברי הממשלה יתעשתו ויבינו שמחבלים צריך לחסל. צריך לחסל את המחבל שרצח את בראל ז"ל וצריך לפגוע בראשי ארגוני הטרור בעזה. אסור שמדינת ישראל תאפשר מצב בו מחבלים שמנסים לפגוע בילדי שדרות והעוטף עומדים על הרגליים ולא חוששים לגורלם. בנט וגנץ - תחזירו את השקט ותחושת הביטחון לתושבי שדרות ועוטף עזה".
תיעוד השיגור מצפון רצועת עזה
(צילום: דדי פולד)

4 צפייה בגלריה
תקיפות צה"ל ב עזה
תקיפות צה"ל ב עזה
התקיפה בחאן יונס בתגובה לרקטה על אשכול
( צילום: AFP)
האזעקה, שנייה בסוף השבוע הזה, נשמעה לאחר יממה דרמטית שבה נעצרו ארבעה מהמחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. ביום שישי בערב תקף צה"ל ברצועה בתגובה לשיגור הרקטה מרצועת עזה לכיוון המועצה האזורית אשכול.
מוקדם יותר אמש התייחס דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, לתפיסת המחבלים במהלך השבת - והצהיר כי מבחינת הארגון, עסקת השבויים הבאה עם ישראל צריכה לכלול את האסירים שנמלטו אף כי הם לא משויכים לחמאס. יחד עם זאת, בדבריו של אבו עוביידה לא נשמע שום איום על ישראל.
הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס להתפתחויות האחרונות בעקבות המצוד אחר המחבלים ואמר כי "זה אירוע שיש לו השפעות אזוריות והקרנה בגזרות נוספות, ואנחנו נערכים לכלל התרחישים. אני מברך על התוצאות עד כה, ונמשיך במאמץ עד שכל מחבל שברח - ייתפס. אלפי לוחמים בשטח, במטה וביחידות המודיעין מנסים לפצח וללכוד המחבלים. אנחנו נעשה את כל הנדרש, בכל הכוח, באמצעות יכולות עומק, טכנולוגיה, מודיעין ואמצעים מיוחדים".
פורסם לראשונה: 21:03, 11.09.21