2 צפייה בגלריה
המצור הוסר מבלפור
המצור הוסר מבלפור
עדיין בשיפוצים. מעון רה"מ
שר החוץ יאיר לפיד, שיהפוך בעוד קצת יותר מ-24 שעות לראש הממשלה, יתגורר בדירה ששימשה את מאבטחי מעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. מדובר בדירה שכבר נמצאת במתחם המאובטח בבירה ובימים האחרונים הותקנו בה קווי תקשורת מאובטחים ומשאית הובלות נצפתה אתמול פורקת ציוד וריהוט מחוץ לבית.
כך או כך, בימים הראשונים בתפקידו יתגורר לפיד במעונו הפרטי בשכונת רמת אביב ג' בתל אביב כיוון ששום מקום עדיין לא ערוך לקבלו. בלשכתו של לפיד אמרו כי יעדכנו על מקום מגוריו רק לאחר פיזור הכנסת וכניסתו ללשכת ראש הממשלה, וכי הנושא נמצא בשיח מול הגורמים הרלוונטיים.
לפיד התעקש להתגורר במעון שברחוב בלפור כדי למנוע מצב שהמדינה משקיעה כספים בביתו הפרטי, כפי שעשתה במקרה של בנט. שר החוץ התעקש שימצאו פתרון - וכעת מסתבר שלפיד צפוי להתגורר בדירה שבה התגורר בעבר בנו של נתניהו, אבנר, בשכירות.
מדובר במבנה היסטורי בשם "וילה סלאמה" שהוקם בשנת 1931 עבור חנה סלאמה, סוחר ערבי-נוצרי. המבנה שימש את שגרירות גואטמלה עד לשנת 1980, נמכר לאיש עסקים ובשנת 2014 נוספו למבנה 3 קומות. עם זאת, לא מדובר בבניין "וילה סלאמה" המוכר מרחוב בלפור פינת ז'בוטינסקי ובו מתגורר הקונסול הכללי של בלגיה בירושלים. שני המבנים נבנו עבור אותו סוחר ערבי נוצרי ולכן קיבלו שם זהה.
2 צפייה בגלריה
המצור הוסר מבלפור
המצור הוסר מבלפור
לפיד יתגורר במתחום המאובטח - אך בימים הקרובים עדיין ישהה בת"א
בנט, נזכיר, במשך כל שנת כהונתו, לא זכה להתגורר במעון הרשמי שהיה בשיפוצים - אך גם לא התעקש על כך למרות ששב"כ נמצא תחת אחריותו. כבר בדצמבר טען רה"מ היוצא שבכוונתו לעבור אחרי השיפוצים, אך אלה התארכו בשל שביתה במשרד הביטחון ובהמשך בשל העבודה הרבה שציפתה לקבלנים.