2 צפייה בגלריה
תמונת גל אוחובסקי
תמונת גל אוחובסקי
"לא העליתי בדעתי שפגעתי. טעיתי". אוחובסקי
גל אוחובסקי התייחס היום (שלישי) לפרסום העדויות שלפיהן כפה עצמו על גברים אחרים בכוח, ואמר כי "לא העליתי בדעתי לפגוע באיש או אשה, לא העליתי בדעתי שפגעתי. מסתבר שטעיתי". לדבריו, "כאשר קיבלתי את הטענות כלפיי להתנהגות לא ראויה, התכווצה לי הבטן. חשתי תחושה קשה של אכזבה אישית, מכך שלא הבחנתי בכך בזמן אמת, ובעיקר מועקה גדולה על כך שחברים יקרים שלי לקהילה נפגעו ממני. מיד כאשר נודע לי, בחרתי להתנצל, כי זו הדרך הראויה, ובחרתי להתפטר מתפקידי כי זה חלק מחשבון הנפש. בשנים האחרונות הבנתי והפנמתי שהאחריות המוטלת עלי היא כפולה ומכופלת".
בתחקיר שפורסם בכאן חדשות, סיפרו שני הגברים שנפגשו עם אוחובסקי כי הוא כפה את עצמו עליהם ואף התנהג באלימות. אחד מהם העיד: "הוא תקשר כמו חיה, יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח ולגעת". העד השני סיפר כי במהלך פגישה למטרות עבודה, אוחובסקי זינק עליו והתחיל לנשק אותו. "ניסיתי להדוף אותו, הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי", אמר נשוא העדות השנייה.
זהו הפוסט המלא שהעלה אוחובסקי בפייסבוק:
"חבריי היקרים, בחרתי לכתוב לכם את אשר על ליבי. בכל פעם שנקשר שמם של דמויות ציבוריות בטענות הנוגעות להתנהגות לא ראויה, הייתי מהראשונים שדרשו מהם להתמודד ולהגיב, להתעמת ולעשות חשבון נפש, לגלות אומץ ומנהיגות ולא להתחבא ולהתבצר. כל מה שדרשתי מאחרים, חל גם עלי, גם אז וגם עכשיו.
גם אני, אדם ככל אדם. איני חף מטעויות ויצרים, ואיני נקי משגיאות. לאורך שנים ומפגשים מקצועיים וחברתיים עם אלפי חברי קהילה וכאלו שאינם חלק ממנה, הקפדתי בכבודם של אנשים, הקפדתי לכבד את רצונם ולהקשיב היטב לכל מסר סמוי או גלוי העולה מדבריהם או התנהגותם. ראיתי בכך חובה הכרחית כאדם, כחבר וכמנהיג עבור רבים מחברי הקהילה.
2 צפייה בגלריה
גל אוחובסקי ובן זוגו איתן פוקס
גל אוחובסקי ובן זוגו איתן פוקס
אוחובסקי ובן זוגו איתן פוקס
(צילום: רפי דלויה)
עשיתי ככל יכולתי כדי לסייע ולעמוד לצידם של אלה אשר נזקקו ליד מכוונת, או לאוזן קשובה מתוך תחושה עמוקה של שליחות, שינוי ורצון להשפיע על מעמדם ומקומם של חברי הקהילה בחברה הישראלית ובעמדות ההשפעה שלה. לא העליתי בדעתי לפגוע באיש או אשה, לא העליתי בדעתי שפגעתי. מסתבר שטעיתי.
כאשר קיבלתי את הטענות כלפיי להתנהגות לא ראויה, התכווצה לי הבטן. חשתי תחושה קשה של אכזבה אישית, מכך שלא הבחנתי בכך בזמן אמת, ובעיקר מועקה גדולה על כך שחברים יקרים שלי לקהילה נפגעו ממני. מיד כאשר נודע לי, בחרתי להתנצל, כי זו הדרך הראויה, ובחרתי להתפטר מתפקידי כי זה חלק מחשבון הנפש. בשנים האחרונות הבנתי והפנמתי שהאחריות המוטלת עלי היא כפולה ומכופלת. מעולם, מעולם, לא התכוונתי לפגוע באיש ואני מבקש סליחה ישירה, כנה וטהורה ממי שחש אי נוחות או מבוכה או אכזבה ממני.
מהרגע הראשון הבהרתי שלא אתקוף אף אדם שיכתוב או יעיד על כך שחש אי נוחות בחברתי. בחרתי שלא לעשות שימוש ולא לפרסם שום הקלטה, צילום מסך, התכתבויות ועדויות של חברי קהילה רבים אשר הביעו שאט נפש מנסיונות "לסגור חשבון", לנקום או לבצע שיימינג. זו לא הדרך שלי.
ראש חטיבת החקירות במשטרה בהתייחסות ראשונה לפרשת גל אוחובסקי
(צילום: אודי פורטל, פאנל שנערך במסגרת כנס העיתונות באילת)

למדתי על בשרי באופן הכואב והקשה ביותר, שגם מפגשים מיניים הנקבעים בהסכמה מדעת של אנשים בוגרים, עלולים ברבות השנים להתפרש שונה אצל כל אחד מהמעורבים במעשה המיני, ולהפוך לפטיש היורד על הנפש ללא רחם. למדתי גם שאין באמת דרך להתגונן מפני טענות עלומות מצד גורמים הנשארים באפלה, ועדותם הופכת מיידית לאמת צרופה וטהורה ולעיתים גם זכות התגובה לא ממש ניתנת.
חשוב לי לומר את מה שנמנע ממני אמש:כל מפגש מיני תואם מראש ככזה, וככל הנראה, בלהט התשוקה האנושית לא הייתי קשוב כנדרש לתחושות הצד השני ואני כואב זאת. לא ניסיתי מעולם לכפות עצמי על איש, ואעמוד בכל בדיקת פוליגרף שתבדוק זאת. זו אמנם שעה קשה מאוד עבורי ועבור משפחתי וחברי, אבל כל שעה שבה מתקיים דיון ערכי ומוסרי היא שעה חשובה מאין כמותה עבור הקהילה, והקהילה חשובה ממני".

המשטרה בודקת

המשטרה החלה היום בבדיקת הטענות כלפי אוחובסקי. תנ"צ דודו בואני, ראש חטיבת החקירות במשטרה, אישר זאת בכנס אילת בעיתונות ואמר: "התחלנו בתהליך של בדיקה. אני פונה פה באופן גלוי למי שמרגיש שנפגע באירוע המדובר לפנות למשטרה בצורה מסודרת ואני מבטיח שיקבל מענה. בימים הקרובים נשמע התפתחויות בנושא הזה".
הריאיון עם מור נהרי ואיציק יושע
(צילום: משי בן עמי)

העיתונאי איציק יושע, מקורבו של אוחובסקי, התייחס הבוקר באולפן ynet לאותן עדויות: "האם זה לא מוקדם מדי לחרוץ את דינו? אנחנו מאמינים לכל נתקף, לכל מי שנפגע, לכל מי שמתלונן. אני חושב שהפרקטיקה היום שבה רק צד אחד יכול להישמע, יהיה אמין ככל שיהיה, מבלי שום יכולת לצד השני לומר את דבריו, היא סיטואציה לא מקצועית".