מנכ"ל משרד הבריאות נגד שרת החינוך
(צילום: לע"מ)

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים היום (א') 101 חולי קורונה שמצבם מוגדר קשה. מדובר בפעם הראשונה מאז 1 במאי שבה מספר החולים הקשים הוא תלת ספרתי. 19 מבין החולים הקשים מחוברים למכונות הנשמה, וגם כאן מדובר בעלייה לעומת הנתון אתמול.
עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי היום הוגדרו 23 חולי קורונה חדשים במצב קשה. מדובר במספר החולים הקשים החדשים הגבוה ביותר מאז 31 במרץ.
במקביל, מאות ישראלים קיבלו גם היום תשובה שהם חיוביים לקורונה. מאז חצות התגלו 1,043 ישראלים כמאומתים לנגיף. בסך הכול נערכו כ-54 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על כ-1.8%.
2 צפייה בגלריה
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
אוהל בדיקות הקורונה החדש בנתב"ג
נתב"ג. 736 מאומתים עד הערב
(צילום: אבי חי)
משרד הבריאות עדכן שחולה קורונה אחד הלך לעולמו היום, ובכך עולה מספר המתים מאז פרוץ המגפה ל-6,460. מאז תחילת יולי מתו 29 חולי קורונה בישראל.
ומה עם המתחסנים? יותר מ-1.1 מיליון ישראלים טרם הגיעו לקבל את מנת החיסון הראשונה. מספר המתחסנים החדשים נותר נמוך, למרות קריאתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לעשות זאת.
היום קיבלו 3,896 ישראלים את מנת החיסון הראשונה. בעשרת הימים האחרונים קיבלו 17,940 ישראלים את מנת החיסון הראשונה – כלומר כ-1,800 חיסונים ביממה, זאת לעומת 141,436 ב-15 הימים הראשונים של החודש (כ-9,430 מתחסנים חדשים ביממה).
2 צפייה בגלריה
חיסון שלישי למדוכאי חיסונים בשיבא
חיסון שלישי למדוכאי חיסונים בשיבא
ארכיון. מחוסנים בעלי מחלות רקע מוגנים יותר
(צילום: gettyimages)
מנתוני משרד הבריאות שפורסמו מוקדם יותר עולה שמחוסנים בעלי מחלות רקע נמצאו מוגנים יותר מתחלואה קשה מנגיף הקורונה, בהשוואה לאלו שלא התחסנו וללא כול גורם סיכון. מדובר בבדיקה השוואתית של נתוני המאומתים מינואר ועד יולי 2021, בדגש על תחלואה קשה. הנתונים נבדקו בקרב שכבות גיל שונות, מגיל 40 ומעלה, בפילוח לפי תחלואת רקע מדווחת (כפי שדווחה בחקירות האפידמיולוגיות), ולפי הסטטוס החיסוני טרם ההדבקה.
בתדרוך שהעביר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, הוא אמר כי המתווה שהציג משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים עדיין לא מוסכם על משרד החינוך, והזהיר שוב את הטסים לחו"ל מפני שינוי במדיניות הממשלה.