אבי רוחן, איציק אברג'ילאבי רוחן, איציק אברג'יל
אבי רוחן, איציק אברג'יל
(צילום: מוטי קמחי)
איומים על התובע הובילו לכתב אישום נוסף: התביעה המשטרתית הגישה היום (ג') כתב אישום נגד שני ראשי ארגוני הפשיעה יצחק אברג'יל ואבי רוחן בגין איומים על התובע במשפטם בפרשה 512, עו"ד ניסים מרום. אברג'יל ורוחן הם הנאשמים המרכזיים בפרשת החיסולים בעולם התחתון.
בשבוע שעבר נערך דיון הסיכומים בבית המשפט המחוזי בתל אביב במשפט. לפי כתב האישום שהוגש היום לבית משפט השלום בעיר, במהלך הדיון פנה רוחן לעו"ד מרום ואמר לו: "מה קרה דיון שעבר? אתה מפחד על עצמך". מרום השיב לו: "אני לא מפחד ממך, אני מפחד מהתכנונים שלך על אחרים". רוחן הגיב: "אל תדאג, מי שצריך ללכת ילך".
בנוגע לאברג'יל נטען כי בתום דיון הסיכומים, הוא אמר לתובע: "ניסים, זאת ההזדמנות האחרונה שלך. תסגור את התיק הזה". רוחן הוסיף: "זו העצה הכי טובה שאני נותן לך".
עדותו של אברג'יל
(צילום: ניצן דרור)

שני העבריינים נעצרו בתחילת השבוע בבתי הסוהר שבו הם שוהים על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית, ויומיים בלבד לאחר מכן החליטה כאמור המשטרה להגיש נגד כתב אישום בהליך מזורז.
במסגרת פרשה 512 מואשמים כמה ראשי ארגוני פשע בעבירות חמורות. מלבד אברג'יל ורוחן מואשמים בפרשה גם ריקו שירזי, מוטי חסין ואחרים. בשנים האחרונות התנהל המשפט תחת אבטחה כבדה. שמיעת העדויות במשפט הסתיימה, וכעת ממתינים הצדדים להכרעת הדין.
אברג'יל מרצה מאסר בגין עבירות סמים ורוחן עצור עד תום ההליכים בפרשה 512.
עו"ד אבי כהן המייצג את אבי רוחן אמר: "לצערי, כתב האישום שהוגש נגד מרשי כמעט מגוחך ונותן תחושה קשה של רדיפה ורצון להשפיע בעקיפין על ההרכב הנכבד שדן במשפטו בפרשת 512. מזה חמש שנים זועק הנאשם לחפותו בכל הזדמנות באולם ומחוצה לו. לא שישה עדי מדינה ואף לא 60 ישנו את האמת. אנו סמוכים ובטוחים שבית המשפט המחוזי לא יושפע מרעשי רקע ויעשה צדק עם הנאשם בכך שיזוכה בדין ויחזור לרעייתו, ילדיו ונכדיו שכמהים אליו. לנסות לטעון שהנאשם איים על הפרקליט הנכבד באולם מלא בעורכי דין, אנשי שב"ס ושופטים בשלב הסיכומים בעל פה, שיסגור לו את התיק זה כמעט מגוחך".