לפי דו"ח אמ"ן, אתמול (יום ה') אובחנו בישראל 3,011 נדבקים חדשים בקורונה. בסך הכול בוצעו קרוב ל-50 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 6.2%. מהדו"ח עולה כי 75.4% מהמאובחנים אתמול הם בני פחות מ-39 ו-5.5% בני יותר מ-60.
מספר החולים קשה ירד ל-858 - הנמוך ביותר מאז 4 בינואר. לראשונה - 59.9% מהחולים קשה הם בני יותר מ-60. מספר הנזקקים לסיוע של מכונות הנשמה עומד על 295. מספר הנפטרים מסיבוכי המחלה הגיע ל-5,521. אתמול הלכו לעולמם 35 חולי קורונה.
18.2% מהחולים הקשים הם בני 50 עד 59. בנוסף, 10.8% הם בני 40 עד 49 ו-7.5% הם בשנות ה-30 לחייהם. כלומר, יותר משליש מהחולים הקשים הם בני 30 עד 59.
3 צפייה בגלריה
מחלקת קורונה בבית החולים ברזילי באשקלון
מחלקת קורונה בבית החולים ברזילי באשקלון
מחלקת קורונה בבית החולים ברזילי באשקלון
(צילום: AFP)
במקביל, מקדם ההדבקה ממשיך לרדת והבוקר הוא עומד על 0.79, מעט מתחת לקו הירוק. המשמעות היא שכל חולה מדביק בממוצע פחות מאדם אחד. הדבר מהווה סימן לדעיכה בהתפשטות המגפה. עם זאת, בדו"ח אמ"ן מזהירים כי שיעור החיוביים – 7% בממוצע שבועי – והעומס על בתי החולים ממשיכים להיות גבוהים.
בדו"ח מזהירים מעלייה בתחלואה בשל הסרת המגבלות ותפוצתו הנרחבת של הווריאנט הבריטי, שהפך לדומיננטי בישראל. לכן, נכתב בדו"ח, נדרשת יותר מאי פעם אחריות אישית והקפדה על הנחיות, בפרט על רקע חג הפורים שיחול בשבוע הבא. בימים האחרונים פורסם עוד מידע על יעילות החיסונים. בבית החולים איכילוב ציינו בהקשר זה כי עשרה חולים חדשים התאשפזו היום . תשעה מהם לא התחסנו.

3 צפייה בגלריה
מעבדה לבדיקות קורונה קופת חולים לאומית באור יהודה
מעבדה לבדיקות קורונה קופת חולים לאומית באור יהודה
ארכיון
(צילום: EPA)
ביום ראשון תתבצע הפעימה השנייה של הסרת המגבלות מהסגר האחרון. במסגרת ההקלות הנוספות יחזרו תלמידי כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב לבתי הספר ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים "בהירים". בנוסף ייפתחו בתי עסק, בתי מלון, בתי תפילה וענפי משק נוספים ובכללם אירועי תרבות וספורט.
למקומות שיפעלו תחת התו הירוק, כמו למשל חדרי כושר ואולמות תיאטרון, יוכלו להיכנס אנשים שהשלימו שתי מנות חיסון ועבר לפחות שבוע מקבלת המנה השנייה ומחלימים. בשלב זה לא תתאפשר למקומות אלה כניסת ילדים בני פחות מ-16 שאינם מחלימים.
מבצע חיסונים בתל אביב
(צילום: עמית הובר)

אתמול נערך דיון בנוגע להשבתם של תלמידי כיתות ז'-י' לבתי הספר, אולם בסוף הדיון הוחלט שבשכבות אלה ימשיכו התלמידים ללמוד באמצעות הזום ולא לשוב ללמידה פיזית במוסדות החינוך.
שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי כ-4.25 מיליון איש התחסנו נגד קורונה, מתוכם כבר 2.85 מיליון קיבלו גם את המנה השנייה. "למרות מזג האוויר אתמול הגיעו להתחסן 148 אלף איש. כל הכבוד", אמר אדלשטיין והוסיף כי "מי שעוד לא התחסן - זה הזמן. שומרים על הילדים, הולכים להתחסן".