הרכב של המחבלים אחרי התקרית
שני מחבלים פתחו הלילה (בין שישי לשבת) באש מרכב חולף לעבר כוח של צה"ל שביצע פעילות יזומה באזור ג'נין. הלוחמים השיבו באש, וחיסלו את שני המחבלים. בצה"ל מסרו כי לא היו נפגעים בקרב הלוחמים, מסיירת חרוב של חטיבת כפיר. במשרד הבריאות הפלסטיני זיהו את השניים שנהרגו כעז א-דין באסם חמאמה (24) ואמג'ד עדנאן חלאיילה (23). לפי הדיווחים הם היו פעילים ב"חטיבת ג'נין" של הג'יהאד האיסלאמי. בתמונותיהם שהופצו הבוקר נראו השניים מצטלמים עם רובי סער.
משרד הבריאות הפלסטיני דיווח גם על מותו של צעיר נוסף מאזור ג'נין, שנורה לדבריו לפני כמה ימים, ומסר שבכך עלה מספר ההרוגים הפלסטינים מאש צה"ל מתחילת השנה ל-12. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דווח כי אותו צעיר, יאזן סאמר אל-ג'עברי (19), נפצע ב-2 בינואר במהלך פעילות של צה"ל בכפר דאן שבאזור ג'נין.
4 צפייה בגלריה
שני המחבלים שחוסלו, אמג'ד חלאיילה ועז א-דין חמאמאה, והרכב שממנו פתחו באש
שני המחבלים שחוסלו, אמג'ד חלאיילה ועז א-דין חמאמאה, והרכב שממנו פתחו באש
שני המחבלים שחוסלו, אמג'ד חלאיילה ועז א-דין חמאמאה, והרכב שממנו פתחו באש
4 צפייה בגלריה
הרכב שממנו המחבלים פתחו באש
הרכב שממנו המחבלים פתחו באש
הרכב שממנו המחבלים פתחו באש, הבוקר
(צילום: AFP)
בהודעת דובר צה"ל הבוקר נמסר כי הכוח ביצע פעילות יזומה באזור הכפר ג'בע שמדרום לג'נין וכי במהלכה ירו "מספר חשודים" מרכב חולף לעבר הכוח - שהגיב בירי משלו לעבר הרכב. "זוהו פגיעות", נמסר. בסריקות ברכב איתרו הכוחות נשק מסוג M-16.
ב"חטיבת ג'נין" שבה היו פעילים שני המחבלים הכריזו על יום אבל ו"שביתה מקיפה בכל תחומי החיים" באזור העיר שבצפון השומרון, שכבר זמן רב מהווה את מוקד הטרור המרכזי ביהודה ושומרון.
הארגונים הפלסטיניים מיהרו לגנות את חיסולם של שני המחבלים, ודובר הפת"ח מונדר אל-חאיק מסר כי מדובר ב"פשע חדש שביצעה ממשלת הטרור הציוני" וכי מדובר ב"מסר של התרסה לעולם ולחוק הבינלאומי". הוא הוסיף: "עמנו ימשיך בנתיב המאבק וההגנה על אדמתו וקיומו, יהיה המחיר אשר יהיה".
4 צפייה בגלריה
הנשק שנמצא בפעילות
הנשק שנמצא בפעילות
הרובה שנמצא ברכב המחבלים
(צילום: דובר צה"ל)
ניסיון הפיגוע הלילה מגיע על רקע שורה של תקריות ביטחוניות בימים האחרונים. ביום חמישי האחרון חוסל חמוש נוסף של "חטיבת ג'נין", בחילופי אש עם כוח צה"ל בקבאטיה שגם היא באזור ג'נין. לפי הדיווחים של הפלסטינים חילופי האש החלו כאשר הכוח כיתר את ביתו של מבוקש שאותו הגיעו לעצור. אחד החמושים חוסל כאמור, ועוד ארבעה מהם נפצעו. הלוחמים יצאו מקבאטיה עם המבוקש העצור.
יום לפני אירע פיגוע דקירה בהר חברון, שבו נפצע באורח בינוני אלישיב נחום בן ה-29 בחווה שבה הוא מתגורר, סמוך ליישוב שמעה. המחבל נורה ונהרג. באותו יום הודיעו הפלסטינים על מותו של צעיר בן 21 שלדבריהם נורה מאש כוחות הביטחון במחנה בלאטה בשכם. בדובר צה"ל מסרו במקביל כי בוצע ירי משכם לעבר מוצב צבאי סמוך, ואותרו כמה קליעים במקום. אש נפתחה אז לעבר עמדה צבאית נוספת, גם היא ליד שכם. בשתי התקריות לא היו נפגעים בקרב הכוחות.