2 צפייה בגלריה
נחמן אש
נחמן אש
פרופ' נחמן אש: "מרגיש זכות גדולה להוביל את המערכת"
(צילום: אלכס קולומויסקי)
הפרויקטור הופך למנכ"ל: חצי יממה לאחר התפטרותו של פרופ' חזי לוי מתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, הודיע השר החדש ניצן הורוביץ כי החליט למנות לתפקיד מחליפו של לוי את פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש.
"פרופ' אש מגיע לתפקיד החשוב של מנכ"ל משרד הבריאות עם ניסיון מקצועי וניהולי עשיר", אמר השר הורוביץ. "חשוב מכל, פרופ' אש רואה לנגד עיניו בני אדם, ושיקוליו ניחנים תמיד ברגישות חברתית גבוהה.
2 צפייה בגלריה
ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ
השר הורוביץ: "אש רואה לנגד עיניו בני אדם"
(צילום: הדר יואביאן)
"אין לי ספק שפרופ׳ אש יוביל את משרד הבריאות בתבונה ובנחישות המאפיינים אותו", הוסיף שר הבריאות. "ניאבק בנגיף הקורונה בצורה מקצועית, עניינית ושקופה, ובמקביל נחזק את מערכת הבריאות הציבורית, נצמצם את הפערים בבריאות, ונציב את האדם במרכז. שנינו מאמינים כי ייעודו של משרד הבריאות הוא לשמש כספינת הדגל של השוויון וזכויות האדם בישראל, וברוח זו ננהיג את המערכת".
הורוביץ ביקש להודות "מקרב לב לפרופ' חזי לוי, שנרתם לשמש כמנכ"ל משרד הבריאות באחת התקופות המאתגרות שידעה מערכת הבריאות בישראל. חזי שירת את המדינה במסירות, באנושיות ובמקצועיות יוצאי דופן, ואני בטוח שהוא יוסיף לתרום מכישוריו למערכת הבריאות הציבורית".
אש בריאיון, בשבוע שעבר
(צילום: ליהי קרופניק, משה מזרחי)

ריאיון עם ניצן הורוביץ, בסוף השבוע האחרון
(צילום: הדר יואביאן)

פרופ' נחמן אש: "אני מודה לשר הבריאות הורוביץ על האמון ומרגיש זכות גדולה להוביל את מערכת הבריאות המצוינת של מדינת ישראל. עומד בפני משרד הבריאות אתגר עצום בהתמודדות עם תחלואת הקורונה לצד חיזוק מערכת הבריאות בכל תחומי אחריותה. אני מודה לפרופ' חזי לוי על הובלת המערכת בתקופה מורכבת זו ובמיוחד על תרומתו האישית במבצע החיסונים המוצלח בעולם. ומעבר לכך, מודה לו על העבודה המשותפת, החברות והתמיכה לכל אורך הדרך".
אש הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מומחה לרפואה פנימית ובוגר תואר שני במחשוב רפואי במסגרת תוכנית משולבת של אוניברסיטאות הארוורד ו-MIT. הוא מכהן כפרופסור חבר במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל.
אש שימש בעבר קצין הרפואה הראשי בצה"ל, ולאחר שחרורו מילא שורה של תפקידי ניהול בכירים במערכת הבריאות, בהם סמנכ"ל בכיר למידע ומחשוב במשרד הבריאות וראש חטיבת הבריאות של קופת החולים מכבי. מאז נובמבר 2020 עומד פרופ' אש בראש "מגן ישראל", התכנית הלאומית למאבק בנגיף הקורונה.