הרמטכ"ל אחרי ההודעה על הארכת כהונתו: "חמאס סיים את המערכה כמחריב עזה"
(צילום: נדב אבס)

שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (ה') לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, על כוונתו להביא לאישור הממשלה את הארכת כהונתו לשנה רביעית. גנץ עדכן בנושא את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בשיחה עם היועץ סיכמו השניים כי נושא הארכת הכהונה יובא לממשלה בשבועות הקרובים.
אחר ההודעה על הארכת כהונתו, דיבר הרמטכ"ל בטקס צבאי והתייחס בין היתר למבצע "שומר החומות". הוא אמר כי "חמאס סיים את המערכה כמחריב עזה. זו הייתה מערכה עם הישגים צבאיים רבים, כאשר מנגד ההישגים הצבאיים של חמאס מוגבלים ובעיקרם תודעתיים". עוד אמר: "אנחנו כבר נערכים למערכה הבאה".
4 צפייה בגלריה
בני גנץ ואביב כוכבי
בני גנץ ואביב כוכבי
גנץ וכוכבי
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
"הרמטכ"ל כוכבי מוביל את צה"ל בשנתיים וחצי האחרונות בתהליכים משמעותיים של בניין הכוח ותפיסת הפעלה רב ממדית, תוך שילוב כלל הזרועות והגדלת הקטלניות", אמר גנץ בהודעתו, "הארכת המינוי תאפשר להמשיך ולממש את מרכיבי התוכנית הרב-שנתית תנופה, שבאו לידי ביטוי ביכולות חסרות התקדים שהציג צה"ל במבצע 'שומר החומות', וכן בפעולות המבצעיות שהתקיימו בתקופה האחרונה במגוון זירות הלחימה".
כוכבי בהצהרה לאחר הפסקת האש
(צילום: לע"מ)

4 צפייה בגלריה
עם תום מבצע ״שומרי החומות״: הרמטכ"ל ביקר במפקדת פיקוד הדרום
עם תום מבצע ״שומרי החומות״: הרמטכ"ל ביקר במפקדת פיקוד הדרום
עם תום מבצע שומרי החומות": הרמטכ"ל במפקדת פיקוד הדרום
(צילום: דובר צה"ל)
גנץ הוסיף כי "בשנה האחרונה, תחת הרמטכ"ל כוכבי, רתם צה"ל גם את יכולותיו האזרחיות לטובת סיוע במשימות לאומיות ובראשן המאבק בקורונה, דבר שביצר את מקומו של צה"ל כנדבך בלתי נפרד מהחברה הישראלית וממערך החירום הלאומי האזרחי. הרמטכ"ל מהווה עוגן של יציבות פיקודית ומבצעית. הארכת כהונתו בעת הזו של שינויים אזוריים ואתגרים ממגוון זירות, היא קריטית לביטחון ישראל".
4 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל עם ראשי הרשויות בדרום
הרמטכ"ל עם ראשי הרשויות בדרום
הרמטכ"ל עם ראשי רשויות בדרום בימי הלחימה
4 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל אביב כוכבי ביקר בזירת ניסיון הפיגוע במעבר סאלם
הרמטכ"ל אביב כוכבי ביקר בזירת ניסיון הפיגוע במעבר סאלם
כוכבי בזירת ניסיון הפיגוע במעבר סאלם, החודש
(צילום: דובר צה"ל)
בהודעה רה"מ נמסר: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו ביניהם להאריך את כהונתו של הרמטכ״ל אביב כוכבי בשנה נוספת. ההחלטה תובא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה. ראש הממשלה משוכנע שתהיה לכך תמיכה רחבה בקרב חברי הממשלה. בהצלחה אביב!
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בירך: "אשרי העם שאלה מפקדיו. ברכות לך כבוד הרמטכ"ל, ברכות למדינת ישראל ואזרחיה".
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר: "הרמטכ"ל כוכבי מוביל את צה"ל בצורה מעוררת השראה תחת עמידה מרשימה באתגרי הביטחון של ישראל".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מסר: "אחת ההחלטות החשובות שקיבלתי בתפקידי כשר הביטחון היה מינויו של אביב כוכבי לרמטכ"ל. אני מברך על החלטת שר הביטחון להאריך את כהונתו בשנה נוספת".
יו"ר ימינה נפתלי בנט כתב: ברכות לרמטכ״ל אביב כוכבי על הארכת כהונתו. החלטה ראויה וטבעית. אשרי העם שאלה מפקדיו!".
גם בליכוד הגיבו להחלטה, וח"כ מיקי זוהר כתב בחשבון הטוויטר: "מברך את הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי על הארכת כהונתו. כוכבי הוא מפקד חכם, אמיץ ורואה בהגנה על העם היהודי שליחות אמיתית. אני בטוח שכך חשים גם רובם המוחלט של אזרחי ישראל".