במסגרת חקירת החשד לאונס של כוכב הרשת אלעד לוי - שנגדו הוגשו כ-8 תלונות, אשתו ליהי בנין, אף היא כוכבת רשת מוכרת, מסרה היום (רביעי) עדות שנמשכה כשלוש שעות.
לוי נעצר בביתו ביום שני האחרון בחשד לתקיפות מיניות. לאחר חקירה קצרה במשטרה, שבמהלכה טרם הטיחו בו החוקרים האשמות קונקרטיות, הוא הובא לדיון בבית המשפט שם הוחלט להאריך את מעצרו בשבוע. לפי הבקשה למעצרו, הוא נחשד בין היתר במעשה סדום, בעילה שלא בהסכמה ושיבוש מהלכי משפט.
אלעד לוי בכניסה לדיון הארכת מעצרו
(צילום: שאול גולן, אדם קוטב)

הפרשה הנוגעת ללוי בן ה-35, תושב מעלה אדומים, נחשפה לפני פחות מחודשיים, אז התלוננו נגדו שלוש צעירות. לוי הכחיש באותה עת את המיוחס לו. המשטרה מסרה כי עצרה אותו בחשד ל"ביצוע עבירות מין במספר נשים צעירות, חלקן בזמן שהיו קטינות, בשנים האחרונות. לאחר שביצע את המעשים המיניים, הוא איים על הקורבנות שלא יספרו, ובכך שיבש הליכי משפט".
השופט שהאריך את מעצרו כתב בין היתר בהחלטתו כי "חשד סביר מתקיים, אך לא ניתן לעצום עיניים לנוכח הקשיים שניתן להבחין בהם כבר עתה בעדויות. יש לתת את הדעת לשינוי במסירת העדויות בחלק מהמקרים ולנאמר בעדויות עצמן לגבי ההתרחשויות".
לעיתונאים אמר עם כניסתו לדיון: "אני עובר חוויה לא כל כך נעימה כמו שאתם רואים. אני מאמין בחפותי ועם קצת סבלנות נוציא את האמת לאור". נציג היחידה החוקרת במשטרה אמר בדיון כי "מדובר בפרשיית מין סבוכה. זה חשוד שביצע עבירות מין תוך כדי שניצל את מעמדו החברתי. אין היום מישהו שלא מכיר אותו מהנוער והוא ניצל את השפעתו. בחקירתו טען שביצע אקט מיני בהסכמתן המלאה".
1 צפייה בגלריה
הארכת מעצר של כוכב הטיקטוק שנחשד בביצוע עבירות מין
הארכת מעצר של כוכב הטיקטוק שנחשד בביצוע עבירות מין
"חשוד שביצע עבירות מין תוך ניצול מעמדו החברתי". אלעד לוי
(צילום: שאול גולן)
נציג המשטרה הוסיף כי "הוא נחקר בינתיים רק על שתי מתלוננות, יש יותר מחמש נשים שהגישו תלונה. כל מתלוננת מספרת סיפור משלה, אין קשר ביניהן. רובן טענו לפחד ממנו בגלל מעמדו". לדברי הנציג, המקרה הישן ביותר התרחש בשנת 2015 האחרון בינואר 2024. מנגד, עו"ד שי שורר, פרקליטו של לוי טען כי "המתלוננת הראשונה רצתה לסחוט ממנו כסף. היא נכנסה איתו לחדר, היה מה שהיה לכאורה. יצאו ואחרי שעה נכנסו שוב. אז למה אתה מייחס את אי-ההסכמה?".
אזהרה - עדויות קשות לקריאה. לפי הודעת המשטרה, החקירה בעניינו הייתה סמויה ובמהלכה נגבו עדויות ממספר קורבנות - וכעת לוי נעצר. בין היתר נטען על ידי אחת המתלוננות, דוגמנית, כי לוי אנס אותה במכוניתו כשהייתה בת 16, לפני כ-7 שנים. בחודש פברואר פורסמה ב-ynet עדותה של הדוגמנית, מ', שתיארה כי התקרית התרחשה בתום צילומים לאחד מהסרטונים שערך. "הסרטון צולם בבר בראשון לציון, וגם ליהי אשתו הייתה שם. כשסיימנו בערב רציתי לחזור לבית של סבתא שלי, שגרה קרוב לאלעד, והוא הציע לתת לי טרמפ. במהלך הנסיעה הוא עשה כל הזמן עצירות, שאל אותי שאלות פרטיות ואם אפשר לגעת בי בבטן. שמתי לב שזה מסלים ואמרתי לו שאני בת 16. הוא ענה שאני נראית גדולה.
"בשלב מסוים הוא שאל אותי אם אני יכולה להריח את הבושם שלו. הייתי ילדה, לא חשדתי בכלום, ונשענתי להריח את הבושם שלו - ופתאום במאית שניה הוא לקח את היד, ואיכשהו, הגיע לשורט שלבשתי, הסיט אותו ודחף אצבע לאיבר המין שלי. הייתי בהלם, תמיד שמעתי מתלוננות שאומרות שיש קיפאון ואז הבנתי על מה הן מדברות. הייתי בתולה ולא ראיתי איבר מין גברי לפני כן, ואני זוכרת שהוא ניסה לקחת לי את היד כדי שאענג אותו בזמן נסיעה. האירוע הזה נגמר כשהגענו לבית של סבתא שלי, הוא לא נתן לי ללכת ואז איזה שכן מהבניין צעק לעברו, ובזכות זה הוא נבהל והפסיק. הוא אמר 'נמשיך ביום ראשון'".
דבריה של רוני לוין, לאחר פרסום שמו של לוי

מתלוננת נוספת, רוני לוין, טוענת שלוי אנס אותה ביולי 2021, כשהייתה בת 16. והסכימה בפברואר האחרון לפרסם את עדותה בשמה. "עבדתי בקפה אלנבי בבאר שבע, ויום אחד אלעד ישב שם עם דוגמניות וקרא לי. הוא אמר שאני יפה ושהוא רוצה לצלם אותי", סיפרה. "אמרתי שזה פחות מתאים ושאני קטינה. הוא ביקש את המספר ודיברנו בווטאסאפ. אחרי בערך חודשיים פגשתי אותו במסיבה של סקאזי והוא הציע לי ולשתי חברות להמשיך למסיבה במועדון שלוותה בערב. לא חששתי כי יש לו תדמית של איש משפחה.
"בשלוותה הוא דחף לי המון צ'ייסרים ורצה שאני אשתה. באותו ערב פשוט הייתי מטושטשת ולא יכולתי לעמוד על הרגליים, וגם במועדון הוא ביקש שאביא לו נשיקה, 'לא של דודה'. כשיצאנו מהמסיבה והוא כמעט לקח אותי על הידיים, אני זוכרת שהוא הכניס אותי לחדר במלון בניגוד לרצוני עד הבוקר. לא יכולתי לדבר, אני לא זוכרת אפילו את הנסיעה לשם ואיך יצאנו מהאוטו. הדבר היחיד שאני זוכרת זה שעלינו במעלית של המלון, ואז נכנסנו לחדר הוא אמר 'תורידי את המכנס, תרגישי בבית'. הייתי ילדה בת 16. ואז הוא התחיל לעשות מעשים, התחלתי להבין מה קורה וקפאתי. הייתי שם עד הבוקר. הוא ידע שזה לא בהדדיות".
לאחר פרסום שמו של לוי, מסרה לוין כי היא "מברכת את משטרת ישראל על המעצר של אלעד לוי. אני מאוד שמחה שנשים נוספות אזרו אומץ והגישו נגדו תלונה ואני מצפה ממשטרת ישראל שתטפל בחומרה בכל התלונות ושתעמיד את כל הכלים הדרושים כדי למצות איתו את הדין". היא הוסיפה: "אני קוראת לכל אישה שנפגעה ממנו שתיגש למשטרה ותגיש תלונה כדי שהצדק שלנו באמת ייעשה".
מתלוננת אחרת תיארה גם היא שהותקפה מינית על ידי לוי בשנת 2017: "הייתי מטופלת בחדר נפגעות תקיפה מינית בבית חולים בדרום הארץ מיד אחרי המקרה, ככה שיש לי את כל הראיות - פשוט פחדתי להגיש תלונה. עשו לי בדיקות דם וקיבלתי טיפול תרופתי נגד מחלת האיידס למשך 30 ימים. מצאו סימנים כחולים וחתכים שמוכיחים שהמעשה נעשה בניגוד לרצוני. יש גם DNA שלו עליי ועל הבגדים שלי".