2 צפייה בגלריה
משפחת נתניהו בדרך לחופשה
משפחת נתניהו בדרך לחופשה
בדרך לאי לאנאי? נתניהו עם המזוודות אחרי הנחיתה בסן פרנסיסקו
יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו, יצא בתחילת השבוע לחופשה פרטית בת כשבועיים בארצות הברית. יחד עם רעייתו שרה ובנו יאיר, ראש הממשלה לשעבר תועד בנמל התעופה בסן פרנסיסקו, עם המזוודות בדרך ליציאה - אלא שסימה קדמון פרסמה הבוקר (שישי) בטור ב"ידיעות אחרונות" כי על פי מקורות, יעד החופשה של משפחת נתניהו הוא לא החוף המערבי.
על פי הנכתב בטור, הם היו אמורים לעלות בסן פרנסיסקו על טיסת יונייטד להונולולו, ומשם על מטוס פרטי לאי לאנאי שבהוואי, שכמעט כולו נמצא בבעלותו של איש העסקים לארי אליסון - אחד מעדי התביעה במשפט נתניהו.
אליסון הוא מיליארדר אמריקני ומייסד חברת התוכנה "אורקל". לפי "פורבס" הוא אחד מעשרת האנשים העשירים בעולם והונו נאמד ב-68.7 מיליארד דולר. בעבר דווח כי נתניהו תיווך בניסיון למכירת "ידיעות אחרונות" לאליסון. כמו כן, על פי חלק מהעדויות בתיק 4000 הוא ניסה לכאורה לדחוף את אליסון גם לרכישת אתר "וואלה".
מטעמו של נתניהו נמסר: "ראש הממשלה לשעבר נתניהו נמצא בחופשה פרטית, ששולמה מכיסה של משפחת נתניהו. בלי להתייחס לפרטי הדיווח, אין שום מניעה שראש הממשלה לשעבר נתניהו ייפגש עם עד. רשימת עדי התביעה כוללת מאות אנשים, לרבות עורכי דינו וחברים ממפלגתו, שעימם הוא בקשר שוטף".
2 צפייה בגלריה
צפרא כץ מנכ"לית אורקל ולארי אליסון ממייסדי החברה
צפרא כץ מנכ"לית אורקל ולארי אליסון ממייסדי החברה
אחד מעדי התביעה במשפט נתניהו. לארי אליסון
(צילום: AP)
ב-2012 פורסם כי אליסון רכש 98% משטחו של האי לאנאי - האי השישי בגודלו באיי הוואי - תמורת 300 מיליון דולר. באי הקטן, ששטחו כ-364 קמ"ר, מתגוררים פחות מ-3,000 תושבים. 2 האחוזים האחרים משטחו של האי נמצאים בבעלות מדינת הוואי ובהם בתים פרטיים.
על רקע קריאות ראש הממשלה נפתלי בנט וראשי מערכת הבריאות להימנע מטיסות לא הכרחיות, מקורביו של נתניהו ביקשו בשבוע שעבר להזכיר כי החופשה לא תתקיים במדינה "אדומה". ארה"ב מוגדרת כעת כמו רוב המדינות בעולם "כתומה" - ולדבריהם בחזרה ימלאו כמובן נתניהו ומשפחתו אחר ההנחיות וייכנסו לבידוד של שבוע. עוד נמסר מלשכתו כי החופשה תמומן מכיסו הפרטי.