2 צפייה בגלריה
בחינת בגרות בגן יבנה
בחינת בגרות בגן יבנה
בחינת בגרות בגן יבנה, בשנה שעברה
(צילום: משרד החינוך)
"השטח צועק לעזרה. אם לא יינתנו הקלות, תלמידי השנה השלישית של הקורונה יחוו התרסקות במועדי בחינות בגרות החורף והקיץ של שנת תשפ"ב". כך התריעה הנהגת ההורים הארצית במכתב למשרד החינוך.
מורים, הורים ותלמידים קובלים על כך שמשרד החינוך ביטל את מרבית ההקלות שניתנו לתלמידים בבחינות הבגרות בשל נזקי הקורונה, ואף לא צימצם את היקף החומר לבגרות. "במקום להקל על התלמידים השרויים במצוקה בשל הקורונה, מבטלים הקלות שכבר ניתנו ומתנהלים כאילו אין קורונה", התלוננו.
מנכ"לית משרד החינוך: נאבקים להשאיר את מערכת החינוך פתוחה
(צילום: גיל יוחנן, נויל האריס)

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף, כתב למשרד החינוך בין היתר: "אנו שומעים מהמורים את ההבנה על כך שהשנה שעברה, שרובה הועברה דרך זום, הביאה לכך שכעת יושבים מולם תלמידים עם בסיס רעוע ו/או לא קיים והם אלה שייגשו לבגרות".
ואילו מורה שמגישה לבגרות בתיכון במרכז הארץ סיפרה על מצוקת התלמידים. "המצב בשטח לא פשוט, מאוד קשה לתלמידים ללמוד, החלשים נושרים לנו מתחת לידיים", אמרה. "כבר שלושה שבועות שלא לומדים באופן סדיר. אסור לנו להתעלם ולהמשיך הלאה. צריך לצמצם חומר, להעניק תוספת זמן לכולם ולתת בחירה גדולה יותר. בעיניי להשאיר רק מספר מצומצם מאוד של בחינות חיצוניות השנה ואת כל השאר להעביר לבגרות פנימית".
2 צפייה בגלריה
רם שפע מירום שיף
רם שפע מירום שיף
יו"ר הנהגת ההורים מירום שיף. "צריך לצמצם חומר ולהעניק תוספת זמן"
(צילום: דנה קופל)
ארבל גלברט, תלמידת כיתה י"א בתיכון ליאו בק בחיפה, סיפרה כי התלמידים חוששים שייכשלו במבחנים. "משרד החינוך אומר כל הזמן בתקשורת שהתלמידים סובלים מפערים לימודיים ורגשיים, אבל מתייחס אלינו התלמידים כמו בשנה רגילה", אמרה. "בינתיים הפערים לא צומצמו ואף התרחבו. אנחנו מפחדים שלא נצליח לעבור את הבגרויות וניבחן על חומר שלא הספקנו ללמוד".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד יבדוק את הנושא על כל היבטיו כדי להבטיח את הצלחת התלמידים בבחינות הבגרות והוא יעדכן בהתאם".