2 צפייה בגלריה
אביחי מנדלבליט מיקי זוהר
אביחי מנדלבליט מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר והיועמ"ש אביחי מנדלבליט
(צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ מיקי זוהר נחקר היום (חמישי) באזהרה במשך ארבע שעות בחשד לסחיטה באיומים של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. ממשטרת ישראל נמסר כי "החקירה מתנהלת באישור ובליווי פרקליטות המדינה" וכי "מעבר לאמור ומטבע הדברים - לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים".
ח"כ זוהר פרסם פוסט בפייסבוק שבו כתב: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של מנדלבליט. לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בריאיון רדיו. לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט".
עוד הוסיף יו"ר הקואליציה: "בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה. עשיתי זאת מבלי לחשוש - למרות כל האזהרות שקיבלתי. 'תיזהר, ינסו לתפור לך תיק', הזהירו אותי. עניתי: 'תמיד אלך עם האמת שלי, ויהא המחיר אשר יהא'".
ח"כ זוהר בריאיון ברדיו: "תהיה פה רעידת אדמה"
(מתוך 103fm)

זוהר: "תופעה מסוכנת של השתקה של מחנה שלם"

עוד הוסיף ח"כ זוהר: "לא, אני לא מתחרט על כך שהבעתי את קולם של רבים שלא יכלו לזעוק. אני זה שזעקתי במקומם נוכח העוול הנורא שנגרם לנו בשנים האחרונות. אין אדם אובייקטיבי במדינה שלנו שלא יסכים עם העובדה שמדובר בתופעה מסוכנת של ניסיונות השתקה של מחנה שלם; תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל.
"ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בניסיון להלך עליי אימים.
"מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי, דיינו.
"אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים".
2 צפייה בגלריה
אמיר אוחנה באולפן ynet
אמיר אוחנה באולפן ynet
"תעודת עניות למשטרה. בושה". השר אמיר אוחנה
(צילום: שאול גולן)
בחודש שעבר התבטא ח"כ זוהר נגד היועמ"ש מנדלבליט בריאיון ב-103FM ואמר כי אם הוא לא יתפטר ויבטל את כתב האישום נגד ראש הממשלה - "תהיה רעידת אדמה", כלשונו, וייחשפו הקלטות נוספות - מעבר לאלה שפורסמו יום קודם לכן, שבהן נשמע מנדלבליט בשיחה -2016 עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה כשהוא משמיע מילים קשות נגד פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, שלא סגר את התיק נגדו בפרשת הרפז. "הוא יכול להחזיק אותי בגרון", אמר מנדלבליט אז.
השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הביע תמיכה בח"כ זוהר בציוץ בטוויטר - וכתב: "מסכים איתך מיקי, ידידי היקר. בנושאי חקירות אנשי ציבור, מן הסתם אינני יכול להורות למשטרה את מי לחקור, אך זו תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת בריאיון רדיופוני שהובהרה לאחר מכן. פשוט בושה".
שרת התחבורה מירי רגב הגיבה גם היא על חקירתו של ח"כ זוהר: "מתי ייחקר מישהו מהפרקליטות על דברים שכתב ועשה? תנוח דעתכם, זה לא יקרה כי אין מי שיחקור או יבקר את הפרקליטות. הם מעל החוק. הגיע הזמן לפצל את משרת היועמ"ש והתובע הכללי".
רגב הוסיפה: "אני מבקשת לחזק את חברי ח״כ מיקי זוהר. אין ספק שזימונו לחקירה הוא שפל חדש ושיא בהשתקה והפחדה של נבחרי ציבור שלא מוכנים ליישר קו עם ההגמוניה המשפטית".