מימין ניזאר אחמד זטמה ומוחמד ג'בארין שנרצחו ברצח הכפול בנצרתמימין ניזאר אחמד זטמה ומוחמד ג'בארין שנרצחו ברצח הכפול בנצרת
החשודים חזרו "לסגור חשבון". הנרצחים: ניזאר אחמד זטמה ומוחמד ג'בארין
מחקירה ראשונית של הרצח הכפול הלילה (שישי) במועדון בנצרת עולה כי החשודים - ארבעה תושבי אום אל פחם ותושב נוף הגליל - רצו להיכנס למועדון בכוח למרות שנאמר להם שזאת מסיבה פרטית. על פי החשד, הם עזבו את המקום, אך לאחר זמן קצר חזרו "לסגור חשבון".
במהלך הקטטה שפרצה נורו למוות שניים מהנוכחים במקום: מוחמד ג'בארין, בן 20 מאום אל-פחם, וניזאר אחמד זטמה, בן 40 מנצרת, שעבד כסדרן במועדון.
תחילה השניים נפצעו קשות ופונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים האנגלי בעיר, אולם בהמשך מסרה המשטרה כי הרופאים נאלצו לקבוע את מותם.
זירת הירי בנצרתזירת הירי בנצרת
זירת ברצח בנצרת
(צילום: דוברות המשטרה)
זירת הירי בנצרתזירת הירי בנצרת
(צילום: דוברות המשטרה)
כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום, סגרו את הזירה והחלו לאסוף ממצאים. בהמשך נמסר כי נעצרו חמישה חשודים במעורבות בירי, וכי החקירה הוטלה על מחלק הרצח ביחידה המרכזית. מתחילת השנה ועד כה נרצחו 71 בני אדם בקרב החברה הערבית - עשרות מקרים עדיין לא פוענחו.
הדיווח במגן דוד אדום התקבל בשעה 02:39. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו את השניים למרכז הרפואי תוך ביצוע פעולות החייאה, כאשר הצעיר סבל מפציעות אנושות ומצבו של הגבר הוגדר קשה. מאמצי ההצלה, כאמור, לא הועילו.
חמישה נעצרו בעקבות הרצח הכפול. מעצרם של שני תושבי אום אל פחם ושל תושב נוף הגליל הוארך בעקבות בקשת המשטרה. שני חשודים נוספים, תושבי אום אל פחם, שוחררו בתנאים מגבילים.