יממה נותרה עד למועד האחרון להגשת הרשימות לבחירות לכנסת ה-24, ובמערכת הפוליטית נעשו הערב (רביעי) מהלכים של הרגע האחרון. בקצה הימני של המפה הוכרז על איחוד, לפיד מותח ביקורת על נתניהו, וסער הציג את רשימת מפלגתו החדשה. ynet העביר עדכונים שוטפים על ההתפתחויות הפוליטיות.
כל מה שצריך לדעת על בחירות 2021 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet
7 צפייה בגלריה
הגשת הרשימות לבחירות הכנסת ה-24
הגשת הרשימות לבחירות הכנסת ה-24
הגשת המפלגות, במשרדי ועדת הבחירות במשכן הכנסת
(צילום: אלי מנדלבאום)
19:55 - סער הגיש את הרשימה: שאשא ביטון שנייה, אלקין שלישי נציגי מפלגת "תקווה חדשה" בראשות גדעון סער הגישו את הרשימה. אחרי סער משובצים ברשימה: יפעת שאשא ביטון, זאב אלקין, יועז הנדל, שרן השכל, בני בגין, מאיר יצחק הלוי, צבי האוזר, מיכל שיר, הילה שי וזאן, דני דיין, מישל בוסקילה, עופר ברקוביץ', אבי גנון ומיכל דיאמנט. את הרשימה הגישו לוועדה שאשא ביטון, הנדל וברקוביץ'.
שאשא ביטון אמרה: "יש לנו רשימה מגוונת עם אנשים מכל חלקי הארץ, ציונים ועם עשייה משמעותית, ובראש הרשימה יש לנו את גדעון סער, מנהיג אמיתי שיהיה ראש הממשלה של מדינת ישראל, כי הוא האלטרנטיבית השלטונית היחידה שיכולה להביא ליציבות במדינה".
7 צפייה בגלריה
הגשה רימה בחירות יפעת שאשא ביטון יועז הנדל תקווה חדשה עוצמה
הגשה רימה בחירות יפעת שאשא ביטון יועז הנדל תקווה חדשה עוצמה
ברקוביץ', שאשא ביטון והנדל מגישים את הרשימה
(צילום: אלי מנדלבאום)
19:52 - סמוטריץ' ובן-גביר ירוצו יחד מפלגת "הציונות הדתית" בראשות בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הימין הקיצוני "עוצמה יהודית" בראשות איתמר בן-גביר הודיעו כי חתמו על הסכם להתמודדות ברשימה משותפת במסגרת "בלוק טכני". נציגי עוצמה יהודית ישובצו במקומות 3 ו-6 ברשימה. זאת לאחר שראש הממשלה נתניהו הפעיל עליהם לחץ כבד, כדי למנוע בזבוז קולות שלא יעברו את אחוז החסימה בימין. עוד נמסר כי יישמר מקום ברשימה למפלגת הבית היהודי, שאיתה עדיין סמוטריץ' מנהל מגעים.
7 צפייה בגלריה
סמוטריץ' ובן גביר חתמו על הסכם לריצה משותפת בבחירות
סמוטריץ' ובן גביר חתמו על הסכם לריצה משותפת בבחירות
סמוטריץ' ובן-גביר חותמים על ההסכם ביניהם
מוקדם יותר השבוע הודיעה "עוצמה יהודית" על איחוד עם מפלגת "נעם", הפועלת נגד להט"בים וזכויותיהם. יו"ר נעם אבי מעוז אמר: "אני מברך על כך שראשי המפלגות הבינו שכוחנו באחדותנו ושהתקבלה ההחלטה המוצדקת והנכונה להתאגד יחדיו סביב האידאלים והערכים הגדולים שחשובים לכולנו".
יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד מיקי זוהר בירך על האיחוד: "ההסכם שנחתם בין סמוטריץ' לבן גביר חשוב מאוד לימין, הוא יעזור לנו לנצח את הבחירות. אני מברך אותם על כך שגילו מנהיגות ואחריות שהובילה להחלטה הנכונה.
18:10 - לפיד מגנה את מעורבות נתניהו במגעים בימין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מתח ביקורת על הלחץ שמפעיל ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להביא לשיתוף פעולה בין מפלגת "הציונות הדתית" בראשות בצלאל סמוטריץ למפלגת הימין הקיצוני "עוצמה יהודית" בראשות איתמר בן-גביר. "העובדה שנתניהו עושה ככל שביכולתו להכניס לכנסת כהניסט תומך טרור ממעריצי ברוך גולדשטיין כמו איתמר בן-גביר היא חרפה לאומית מעוררת חלחלה. לא נותרה בושה באיש הזה", אמר לפיד בהצהרה.

18:05 - ש"ס הציגה את הרשימה לכנסת מפלגת ש"ס הודיעה כי מועצת חכמי התורה קבעה את סדר הרשימה שתוגש לבחירות. במקום הראשון יוצב יו"ר המפלגה השר אריה דרעי, ואחריו: יעקב מרגי, יואב בן צור, מיכאל מלכיאלי, חיים ביטון, משה ארבל, ינון אזולאי, משה אבוטבול, אוריאל בוסו, יוסף טייב, אברהם בצלאל ואפרים חייק. לקראת הגשת הרשימות הודיעו יצחק כהן ומשולם נהרי, מוותיקי המפלגה, על פרישה מהכנסת.
7 צפייה בגלריה
בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר
בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר
מגעים לחיבור. איתמר בן-גביר ובצלאל סמוטריץ'
17:45 - סמוטריץ' ובן-גביר מנהלים מגעים לאיחוד אחרי שסירב לכך עד כה, הסכים בצלאל סמוטריץ', יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" לנהל מגעים לחיבור עם איתמר בן-גביר, העומד בראש מפלגת הימין הקיצוני "עוצמה יהודית". זאת במקביל להבנות שאליהן הגיעו גם סמוטריץ׳ ויו"ר "הבית היהודי" חגית משה. מאחורי הקלעים מופעל לחץ מצד מקורבי רה"מ נתניהו להוציא את החיבור הזה לפועל, על מנת שלא לבזבז קולות ימין שיישארו מתחת לאחוז החסימה.
7 צפייה בגלריה
רון חולדאי
רון חולדאי
ייאלץ למצוא שם אחר, אם יתמודד. רון חולדאי
(צילום: הדר יואביאן)
16:20 - חולדאי ייאלץ לוותר על השם "הישראלים" ראש העיר תל אביב רון חולדאי הקים את מפלגתו החדשה תחת השם "הישראלים", אך היום התברר כי מפלגה קטנה הספיקה לשריין לעצמה את השם. מפלגה בשם "הישראלים" שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18 וה-19 הספיקה להגיש היום את רשימתה לוועדת הבחירות המרכזית. מכיוון שהיא מפלגה ותיקה יותר היא תוכל להשתמש בשם, ואילו אם חולדאי יגיש לבסוף את רשימתו מחר, הוא יצטרך לבחור בשם אחר.
פורסם לראשונה: 18:37, 03.02.21