ממשיכים במבצע החיסונים: קרוב ל-91.7 מיליון אמריקנים קיבלו לפחות מנה אחת של חיסון נגד קורונה, וקצת יותר ממחציתם נחשבים כבר למחוסנים לגמרי נגד הנגיף. כך עולה מהדיווח של המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, ה-CDC האמריקני, נכון לאתמול (שבת).
לפי הגוף שאמון על שמירה על בריאות הציבור האמריקני, מספר המאומתים היומי עלה מעט לאחרונה, ועומד על יותר מ-80 אלף תוצאות חיוביות שחוזרות מדי יום. לפי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, המרכזת את נתוני הקורונה, מאז אמצע פברואר מספר המאומתים לא היה כה גבוה. ד"ר רושל ולנסקי, מנהלת ה-CDC, אמרה כי מדובר בעלייה מדאיגה של כ-7% לעומת הנתונים של השבוע שעבר. בבתי החולים נרשמה עלייה קלה במספר המאושפזים, ושיעור התמותה נותר כעת די יציב. מפרוץ המגפה מתו בארה"ב 547 אלף בני אדם שנדבקו בקורונה.
ג'ף זינץ, מרכז מטה הקורונה בבית הלבן, אמר כי כ-50 מיליון אמריקנים נחשבים למחוסנים לגמרי, וכי אחד מכל שלושה אזרחים קיבל לפחות מנת חיסון אחת. זינץ ניסה להרגיע ואמר שעד לסוף מאי יהיו מספיק חיסונים לכל האוכלוסייה הבוגרת בארצות הברית - וכי שלוש היצרניות הגדולות של החיסונים, פייזר, מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון, כבר נערכות לכך. עם זאת, הוא הזהיר משאננות יתר: "יש לנו סיבה להיות אופטימיים, אבל אין מקום לשאננות". במקביל, ארגון הבריאות העולמי קרא למדינות עשירות לתרום לפחות 10 מיליון חיסוני קורונה כדי לסייע למדינות אחרות.
ביידן ב"נאום החיסונים" לאומה
(מתוך הטוויטר של ג'ו ביידן)

2 צפייה בגלריה
נשיא ארצות הברית ארה"ב ג'ו ביידן מסיבת עיתונאים ראשונה בתפקיד
נשיא ארצות הברית ארה"ב ג'ו ביידן מסיבת עיתונאים ראשונה בתפקיד
מכוון ל-200 מיליון חיסונים עד סוף 100 הימים הראשונים. ביידן
(צילום: רויטרס)
בסוף השבוע האחרון הכריז נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן במסיבת העיתונאים הראשונה שערך בבית הלבן מאז כניסתו לתפקיד כי מטרתו להגיע ל-200 מיליון חיסונים שיחולקו עד לסוף 100 הימים הראשונים שלו בתפקיד. היעד הראשוני שהוכרז היה 100 מיליון חיסונים, והוא הושג כבר בחודשיים הראשונים לכהונה. ברקע הצהרתו, מרבית המדינות בארה"ב, מלבד ארקנסו, וויומינג וניו יורק, הודיעו שיאפשרו לכל האוכלוסייה הבוגרת להתחסן עד תחילת מאי.
מושל ארקנסו, אסא האצ'ינסון, קרא השבוע לאזרחיו שלא להסס להתחסן כשיוכלו לעשות כן: "אני מבקש מכולם - כשתורכם יגיע, תתחסנו", אמר המושל. "הזריקה הזאת תעזור למדינה שלמה לצאת מהמגפה, אנחנו צריכים שכולם ישתפו פעולה".
בניו יורק, בינתיים, המושל אנדרו קואומו מעדיף להמתין לרשויות הפדרליות שיודיעו לו על החיסונים שיוקצבו לו לפני שיקרא לתושביו להתחסן. כך או כך, החל משלשום הושקה עבור תושבי העיר ניו יורק גרסה מקומית לתו הירוק (מחוסנים ושליליים לקורונה), שיאפשר להם להיכנס למקומות הומי אדם כמו המדיסון סקוור גארדן - ולערוך גם אירועים עם התקהלות גדולה יותר. במהלך השבוע יקודם המתווה ברחבי מדינת ניו יורק כולה.