מאי גולן: "אמסלם התכוון שרע"מ תהיה גלגל רזרבי"
(צילום: אריק מרמור, ירון ברנר)

העימות בין יו"ר האופוזיציה למי שנחשב עד לא מכבר לאחד ממקורביו הולך ומחריף: לאחר שיו"ר הליכוד בנימין נתניהו התנער מדבריו של ח"כ דוד אמסלם על כך שאם הליכוד ישיג 61 מנדטים, לא תהיה למפלגה בעיה לצרף את רע"מ של מנסור עבאס, אמר הערב אמסלם כי "נדהם" מתגובת נתניהו.
"אני לא מקבל כשמישהו רוצה לפגוע בי סתם", אמר אמסלם בריאיון ל"גלי ישראל". כשנשאל אם נתניהו הוא שרוצה לפגוע בו, ענה: "תראה, מה זה 'נדהמתי'?. קודם כל תרים אליי טלפון, תשאל אותי. תגיד 'אני לא מסכים' עם דרכו של אמסלם. מה זה 'נדהמתי'? והוא עושה את זה לא בפעם הראשונה".
הבוקר, כנשאל אם אמסלם פוסל את עבאס, ענה: "בוודאי, מפלגות לא ציוניות לא יכולות להיות חלק מהממשלה כל עוד הממשלה לא מונה 61. אם מנסור עבאס רוצה להצטרף לאחר שיש לנו 61, אהלן וסהלן. אנחנו לא יכולים להישען עליו".
נתניהו הגיב לכך בחריפות ואמר: "נדהמתי לשמוע את הדברים שאמר דודי אמסלם שאותם אמר על דעתו בלבד, כפי שכבר קרה בעבר. רע"מ היא מפלגה אנטישמית אנטי-ציונית, תומכת טרור שמייצגת את האחים המוסלמים ששואפים להשמיד את ישראל. הליכוד בראשותי לעולם לא הסכים ולעולם לא יסכים להכניס את רע"מ לקואליציה כלשהי".
(צילום: ירון ברנר)

גם לפני ארבעה חודשים תקף נתניהו את אמסלם. זה קרה לאחר שחבר הכנסת האשים את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בגזענות, ואף תהה: "מה היא שתתה?". נתניהו שוחח בעקבות זאת עם נשיאת העליון. "אמרתי לה שדבריו של אמסלם אינם מקובלים עליי, אינם משקפים את עמדתי ונאמרו שלא בידיעתי", אמר נתניהו. "בדמוקרטיה אין שום גורם שהוא חסין מפני ביקורת, אבל הביקורת חייבת להיות עניינית, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם".
גם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התייחס לנושא הבוקר לאחר דברי אמסלם: "מפלגת הציונות הדתית לא תשב בשום מצב באותה קואליציה עם תומכי טרור. נקודה". חבר מפלגתו איתמר בן גביר אמר: "דודי יקירי - לא מתאים ולא שייך. אחרי השנה שעברנו ברור שלרע"מ יש מקום בפרלמנט בסוריה - לא בישראל". ח"כ יואב קיש מהליכוד אמר כי "הליכוד לא יהיה בקואליציה עם רע"מ בשום תנאי".
בהמשך נמסרה הבהרה גם מטעמו של אמסלם: "אנחנו מתכוונים להקים ממשלה לאומית שתקדם את ערכי היהדות והציונות, ותקדם חקיקה ותבצע רפורמות נרחבות ומתבקשות במערכת המשפט. נקים ממשלה של 61 רק עם מפלגות הגוש האמוני. הליכוד לא מפלגה גזענית ולא יפגע באזרחים הערבים שנאמנים למדינת ישראל - מי שירצה לקדם נושאים אזרחיים בחברה הערבית ימצא אצלנו אוזן קשבת ונכונות לשיתוף פעולה. מי שירצה לקדם נושאים לאומיים פלסטיניים ולתמוך בטרור - לעולם לא יהיה איתנו בקואליציה".