חיים סירוטקין (53), הוא החשוד בדריסת חמשת המפגינים אמש (שבת) בתל אביב. בית משפט השלום בעיר האריך את מעצרו עד מחר. לטענתו, לא ניסה לדרוס אותם - ואף ניסה להימנע מפגיעה בהם אך לא הצליח לבלום בגלל "תקלה מכנית". עם זאת, נציג המשטרה בדיון שלל את גרסתו. סירוטקין הוא כדורגלן עבר ומאמן כדורגל בליגות נמוכות כיום.
סירוטקין, עובד בעיריית תל אביב, שיחק בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 בליגה הלאומית (הליגה הראשונה באותן שנים, א"ק) במדיה של הפועל פתח תקווה. הוא חשוד ב"סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה". היחידה החוקרת ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, אך לבסוף מעצרו הוארך כאמור ביממה בלבד. נציג המשטרה אמר לשאלת ביהמ"ש כי החשוד נכשל בבדיקת ינשוף.
תיעוד: סירוטקין מתעלם מהשוטר - ודורס מפגינים
(צילום: איתי רזיאל )

3 צפייה בגלריה
הנהג הדורס מובא להארכת מעצרו בשלום תל אביב
הנהג הדורס מובא להארכת מעצרו בשלום תל אביב
הנהג הדורס בבית המשפט, היום
(צילום: מוטי קמחי)
נציג המשטרה אמר בתחילת הדיון כי "מדובר באירוע אתמול בערב. החשוד עם אשתו וזוג חברים יצאו לבלות, נקלעו להפגנה בקפלן. במהלך העיכוב שלו התפתח דין ודברים בינו לבין מוחים שהיו שם. קצין משטרה הרחיק אותו פעמיים. הוא ניסה לצאת פעמיים מהרכב כדי להתעמת עם המוחים. קצין המשטרה ביקש ממנו להתקדם קדימה כאשר הוא מכווין אותו עם ידו. פתאום בשלב מסוים החשוד לחץ על דוושת התאוצה ונסע לתוך המוחים שהיו במקום. פגע בשלושה אנשים. נעצר לאחר שהוקם מחסום וניידת רדפה אחריו. יש לציין, שהחשוד טוען בחקירתו שבטרם יצא לבילוי ישב עם אחד מחבריו ושתה קצת אלכוהול ויצא שהוא על הגבול הגבוה של המותר".
נציג המשטרה הוסיף כי "נמצאו בדם שלו 250 מיליגרם. הוא נסע תחת השפעת אלכוהול". כמו כן, אמר האחרון כי "אני רוצה להציג דוח של בוחן תנועה ששולל בעיה טכנית, בדקנו את הדוושה ואין שום תקלה. מדובר בבן אדם מסוכן". פרקליטו של החשוד, עו"ד רועי קרן, אמר כי "כל מי שיצליח להתעלם מכל הגינויים שיצאו במשך כל הלילה, זה לא מצדיק מעצר. צר לי שכך פעלו גורמים רשמיים במדינת ישראל".
הוא טען כי "מדובר באדם נורמטיבי לחלוטין, מאמן כדורגל בקבוצה מהמגזר שדוגל בשלום, דו-קיום ואחווה ולא היה מעורב מעולם באירוע אלימות כלשהו. יש לשחרר אותו לאלתר. יש ספק רב שעולה כבר בשלב הזה בעניין הכוונה הברורה והספק הזה צריך לבוא לידי ביטוי כשבית המשפט צריך להכריע בעניין החשד הסביר".
3 צפייה בגלריה
תיעוד דריסת מפגינים בהפגנה בקפלן
תיעוד דריסת מפגינים בהפגנה בקפלן
סירוטקין בתל אביב, אמש
(צילום: איתי רזיאל)
3 צפייה בגלריה
תיעוד דריסת מפגינים בהפגנה בקפלן
תיעוד דריסת מפגינים בהפגנה בקפלן
"שרה נתניהו של ליגה א'". לימור סירוטקין
(צילום: איתי רזיאל)
לאחר כמעט יממה שבה התעלם מהתקרית החמורה, ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את דריסת המפגינים, והשווה אותה לתקיפת שוטרים. "ברגע זה, בעיצומה של המלחמה, צריך להתאחד כדי להדוף את ההתקפות נגדנו. זה הזמן לאחדות. אבל דווקא בזמן הזה, מיעוט קיצוני ואלים מנסה לגרור את המדינה לפילוג. אין דבר שאויבינו רוצים יותר. הם מייחלים לכך שפילוג פנימי ושנאת חינם יעצרו אותנו רגע לפני הניצחון. אמרתי בקבינט ואני חוזר ואומר גם בממשלה - מדינות קמות באחדות ונופלות בפילוג. בל יטעו אויבינו - הרוב המוחלט של העם מאוחד בצורך להמשיך להילחם עד לניצחון. רוב העם, ואני בתוכו, מגנה כל גילוי של אלימות בתוכנו - התפרעויות והפרות חוק, דריסת מפגינים או תקיפת שוטרים, הסתות פרועות ואלימות לרצח ברשתות החברתיות", אמר.
סירוטקין, ששיחק בעמדת הקשר, עלה למשחקים בעיקר מהספסל ואת שערו היחיד בהפועל פתח תקווה כבש במשחק מול מכבי תל אביב בעונה 1992-1991, שהסתיים בתיקו 3:3. בהמשך הקריירה הוא שיחק בקבוצות נוספות כמו שמשון תל אביב, הפועל אשדוד, בית"ר תל אביב ומכבי אשקלון.
מאז הפרישה ממשחק, סירוטקין מאמן קבוצות בליגות הנמוכות. הוא אימן בין השאר בהכח עמידר רמת גן, עירוני רמלה, הפועל קלנסווה, בית"ר כפר סבא, מ.ס. כפר קאסם, שמשון תל אביב ומכבי באר יעקב. העונה הוא מאמן את מ.ס טירה בליגה א' ומשחק גם בקבוצת הוותיקים של הפועל פתח תקווה.
מי שמלווה מקרוב את הקריירה של סירוטקין היא רעייתו לימור, שנצפתה אף היא בתיעוד שהופץ מאירוע הדריסה כשהיא יושבת בכיסא האחורי ברכב ומגדפת מפגינים. לימור סיפרה בעבר בריאיון לאתר הכדורגל "גולר" שסירוטקין מרבה להתייעץ עימה ואף הגדירה את עצמה כ"שרה נתניהו של ליגה א'".