נתניהו והסרטון עם נועה קירל לראש השנה

דובר צה"ל מסר הערב (יום ה') כי הזמרת נועה קירל, שמשרתת בימים אלו בצבא והצטלמה לסרטון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לרגל ראש השנה, עשתה זאת בניגוד לנהלי הצבא, ובאישור גורמים שאינם מוסמכים לכך. "הופעה מסוג זה של חיילי צה"ל במסגרות פוליטיות אסורה", מסרו בצה"ל. "החיילת קיבלה אישור מצה"ל בדרגים שאינם מוסמכים לכך".
2 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו עם נועה קירל בברכה לראש השנה
בנימין נתניהו עם נועה קירל בברכה לראש השנה
נתניהו ונועה קירל
בצה"ל ציינו עוד כי "תהליך האישורים יתוחקר בימים הקרובים והלקחים למען הימנעות הישנות מקרים מסוג זה יופקו".
בסרטון נראים נתניהו וקירל מסבירים לילדים על נגיף הקורונה ועל ראש השנה בצל הנגיף. "אני שמח לבשר שמיניתי פרויקטורית לשנה טובה, נ' - בבקשה", נשמע נתניהו אומר כשהוא מציג את קירל. היא מצידה משיבה: "תודה על האמון אדוני ראש הממשלה".
2 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו עם נועה קירל בברכה לראש השנה
בנימין נתניהו עם נועה קירל בברכה לראש השנה
נתניהו ונועה קירל בסרטון
בהמשך פונה נתניהו לאזרחי ישראל, במשותף עם קירל. "אזרחי ישראל, ראש השנה חל הפעם בתקופה קצת מיוחדת ואנחנו לא יכולים לחגוג כמו שאנחנו רגילים", אומר נתניהו בסרטון. קירל מוסיפה: "אבל אנחנו יכולים להראות אהבה כמו שהיינו רגילים ואפילו יותר". בהמשך השניים מצטלמים בטלפון ושרים.
מלשכתו של נתניהו לא נמסרה תגובה, אך טופז לוק, יועצו של נתניהו, צייץ בטוויטר: "אויש תנוחו, האישורים הנדרשים התקבלו בצורה מסודרת בטרם צולם הסרטון. ממליץ מאוד לצפות בסרטון ובכלל לשמור על כלל ההנחיות. שנה טובה ולא חמוצה וברכות לזמרת השנה נועה קירל".
בשנה שעברה אסר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעשות שימוש בחיילי צה"ל ובתמונותיהם לצורך תעמולת בחירות. בין היתר, ההנחיה נגעה לראש הממשלה נתניהו ששימש אז שר הביטחון. היועמ"ש הורה לנתניהו למחוק ולהסיר תמונות וסרטונים עם חיילים שפורסמו באותה עת והועלו לדף הפייסבוק שלו.
היועמ"ש קבע אז כי בתקופת 90 הימים שלפני הבחירות אסור להשתמש בצה"ל לצורך תעמולת בחירות - כולל התייחסויות פוליטיות של ראש הממשלה במתקני צה"ל תוך כדי סיורים וביקורים שהוא עורך בהם.
עם זאת, קבע היועמ"ש כי ייתכנו מקרים חריגים שיצדיקו מבחינה עניינית להשתמש בכך כגון "הרתעת אויב, מצב חירום וצרכים מבצעיים או אירוע שנקבע מראש אשר מתקיים בשגרה בצה"ל ונהוג ששר הביטחון או ראש הממשלה משתתפים בו". היועמ"ש הדגיש כי לא מדובר בביקורים עצמם בבסיסים אלא אך ורק בפרסום של אותם ביקורים באמצעות תמונות וסרטונים.