5 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
"התנהגות טראמפיסטית". נתניהו ובנט
(צילום: יואב דודקביץ')
ארבעה חודשים לאחר שהוחלף על-ידי נפתלי בנט בתפקיד ראש הממשלה - יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התעלם ממנו במופגן כשהקריא את רשימת המכובדים באירוע הפרידה מנדב ארגמן, ראש השב"כ היוצא, שנערך במטה הארגון במרכז הארץ. ראש הארגון הנכנס רונן בר לא התעלם מכך בנאומו ואמר: "קואליציה, אופוזיציה. במבצר הדמוקרטיה, בחצר של השב"כ, אין פוליטיקה".
נתניהו דאג להזכיר את נשיא המדינה יצחק הרצוג, את שר הביטחון בני גנץ ואת ארגמן ורונן בר שמחליף אותו בתפקיד. בעקבות ההתעלמות צעקו בקהל לנתניהו: "סליחה, יש פה גם ראש ממשלה", ונוכחים נוספים העירו גם כן.
5 צפייה בגלריה
בנט בטקס הפרידה מראש שב"כ היוצא נדב ארגמן
בנט בטקס הפרידה מראש שב"כ היוצא נדב ארגמן
בנט וארגמן בטקס הפרידה
(צילום: לע"מ)
5 צפייה בגלריה
בנט בטקס הפרידה מראש שב"כ היוצא נדב ארגמן
בנט בטקס הפרידה מראש שב"כ היוצא נדב ארגמן
בנט בטקס הפרידה מארגמן
(צילום: לע"מ)
5 צפייה בגלריה
ראש שב"כ הנכנס בר בטקס הפרידה מארגמן
ראש שב"כ הנכנס בר בטקס הפרידה מארגמן
ראש שב"כ הנכנס בר בטקס הפרידה מארגמן
(צילום: תקשורת שב"כ)

חילוף בצמרת השב"כ - כתבות נוספות

גורמים שנכחו במקום אמרו ל-ynet כי בחירתו של נתניהו צרמה מאוד, וכי הוא הקפיד להתעלם מראש הממשלה גם לאחר הנאום וישב בצד עם ראש לשכתו אשר חיון. "נתניהו התנהג בצורה אנטי ממלכתית וטראמפיסטית", אמר גורם ממשלתי בכיר שנכח באירוע. "הוא התגלה כאיש קטנוני, איזה בזיון. חבל שהשב"כ נתן לנתניהו במה בשעה שהיה ברור שהוא יפגע בכבוד הממלכה. זה אירוע לא בריא וחריגה מקודים ממלכתיים".
בנט, מצדו, לא השמיט את שמו של יו"ר האופוזיציה בנאומו. "הגישה העקבית שהובלת ושבעיניי היא מכפיל כוח", אמר בנט לארגמן, "היא העמקת שיתוף הפעולה והסינרגיה בין שב"כ לצה"ל ולשאר ארגוני הביטחון. פחות אגו, פחות משחקי טריטוריה. כשעובדים יחד, משתפים פעולה, מחלקים גזרות ושמים את המטרה מול העיניים - מגיעים לתוצאות יפות. אגרוף אחד ממוקד תמיד יהיה יותר אפקטיבי מחמש אצבעות נפרדות".
עוד אמר כי "דבר נוסף שאפיין אותך לאורך כל הקריירה הארוכה שלך, דבר שהפך להיות רוח המפקד בשב"כ ואני מקווה שיימשך גם בתקופתך, רונן - זו היוזמה, הפייטריות. נדב, אתה מסוג המפקדים שבדיונים, גם כשעולות הצעות נועזות, מחוץ לקופסה, משתייך לאלה שיסבירו איך אפשר, ולא למה אי אפשר. אנחנו צריכים בדיוק את הרוח הזאת, הרוח הנוזעת, שיוזמת, שמציעה. להצביע על בעיות זה לא מספיק. החוכמה היא להגיע לקברניט עם פתרונות ועם הצעות לפעולה".
בסביבת נתניהו טענו שבנט הוא זה שעקץ קודם לכן את נתניהו בנאומו, כאשר אמר ש"מעתה אנו בעידן אנחנו, ולא עוד בעידן אני". מקורב לנתניהו אמר: "כשבנט משתמש בעקיצות פוליטיות בטקס ממלכתי המכוונות לראש הממשלה לשעבר נתניהו, שלא יבוא אחר כך בטענות על חוסר ממלכתיות".
בלשכת ראש הממשלה בנט טענו בתגובה שהכוונה הייתה לשיתוף הפעולה בין גורמי הביטחון. עם זאת, לשכת ראש הממשלה בחרה להשמיט את משפט זה מדברי בנט שהופצו לתקשורת.
5 צפייה בגלריה
ראש השב"כ הנכנס רונן בר יוצא לתקשורת
ראש השב"כ הנכנס רונן בר יוצא לתקשורת
"כאן בשב"כ אין פוליטיקה". רונן בר
(צילום: יאיר שגיא)
מינויו של בר (55) נכנס באופן רשמי לתוקף אתמול, כיהן עד כה כסגן ראש השב"כ והוביל במהלך השנים מבצעים ויחידות שזכו בכמה פרסי ביטחון. בין השנים 1983-1987 לחם בסיירת מטכ"ל, וב-1993 התגייס לשורות השב"כ כלוחם ביחידת המבצעים. הוא מילא שורת תפקידי ניהול ופיקוד באגף המבצעים, בהם מפקד מבצעים בשטח, סגן ראש יחידת המבצעים המיוחדים, ראש יחידת המבצעים, מדריך במכללה לביטחון לאומי ומדריך במכללה לביטחון לאומי - עד שהתמנה בשנת 2011 לראש אגף המבצעים בשירות.
ראש הממשלה בנט אמר לאחר אישור המינוי כי "רונן הוא לוחם אמיץ ומפקד נועז, שעסק לאורך כל חייו במשימה העליונה מכולן - הגנה על ביטחון ישראל. הוא סיכן את חייו לא פעם למען המולדת. רונן צמח בשורות הארגון ושירת בו בשורה של תפקידים שונים, בהם תרם תרומה כבירה לשמירה על ביטחון המדינה ואזרחיה. עם כניסתו כעת לתפקיד ראש השב"כ, אני בטוח כי הוא יצעיד את השירות קדימה לפסגות חדשות של עשייה ומצוינות".
פורסם לראשונה: 22:11, 14.10.21