2 צפייה בגלריה
אלעד בריזלי שוחרר מבית החולים
אלעד בריזלי שוחרר מבית החולים
אלעד בריזלי שוחרר לביתו. "חזרתי לחיים"
(צילום: אורן יזרעאל)
אלעד ברזילי, המורה שנפצע אנושות בפרעות בעכו במהלך חודש מאי האחרון סיים אתמול (רביעי) את תקופת השיקום שלו במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין מקבוצת כללית. אלעד טופל בששת החודשים האחרונים במחלקה לשיקום חבלות מוח וקיבל טיפול מצוות רב-מקצועי מתחומי הרפואה, הסיעוד, הריפוי בעיסוק, הפיזיותרפיה, התקשורת, הפסיכולוגיה והעבודה הסוציאלית. אלעד משתחרר לביתו וימשיך את תהליך השיקום במסגרת הקהילה באזור הצפון.
אלעד ברזילי אמר אתמול עם שיחרורו: "הגעתי לכאן כשאני לא הולך, לא אוכל, לא מדבר ובהרבה עבודה סיזיפית וביחד עם כל הצוות הרב-מקצועי בלוינשטיין הצלחתי לחזור לחיים. אפילו שאני שמח לחזור לבית שלי היום, תמיד תהיה לי פינה חמה בלב ללוינשטיין, זה מקום שלא אשכח כל חיי".
2 צפייה בגלריה
אלעד בריזלי שוחרר מבית החולים
אלעד בריזלי שוחרר מבית החולים
אלעד והצוות הרפואי: "לא אשכח את המקום כל חיי"
(צילום: אורן יזרעאל)
ד"ר קרן כיסמריו-פוטש, הרופאה שטיפלה באלעד, מציינת: "אלעד משתחרר כשהוא כבר מתהלך בכוחות עצמו, מצליח להעביר מסר תקשורתי וקיים שיפור משמעותי בתפקודים הקוגניטיביים שלו. השיקום של אלעד עדיין לא הסתיים ויש לו עוד דרך לעשות אבל בזכות העבודה הקשה והמוטיבציה הגבוהה שלו, יחד עם תמיכה משמעותית מהמשפחה שלו ועבודת הצוותים, הוא עבר תהליך שיקום מרשים ויוצא דופן".
ברזילי נפצע אנושות בלינץ' שביצעו בו מתפרעים ערבים בעכו במהלך המהומות שהתרחשו באותה תקופה בערים מעורבות וביישובים ערביים. הוא נשוי לאחות בבית החולים רמב"ם ואב לארבעה, הוא מחנך בבית הספר "אמי"ת קנדי" בעכו. המורה נפצע לאחר שיצא לרחובות העיר כדי לאתר תלמידים שלו בין המפגינים ולהחזירם לבתיהם.