בר סימן טוב ו חזי לוי בר סימן טוב ו חזי לוי
משה בר סימן טוב ופרופ' חזי לוי
(צילום: אוראל כהן, חזי ולצר, TPS)
המנכ"ל הקודם קיבל מראש הממשלה הצעה לחזור ולסייע במאבק בקורונה, המנכ"ל הנוכחי כלל לא ידע על כך: מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי לא ידע עד הבוקר על ההצעה שקיבל קודמו בתפקיד, משה בר סימן טוב, לשמש בתפקיד מרכזי במאבק בקורונה, הצעה שנחשפה הבוקר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות".
ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שהעביר לבר סימן טוב את אותה הצעה, ובר סימן טוב שוקל ברצינות לענות בחיוב. שר הבריאות יולי אדלשטיין בחר שלא להגיב לדברים.
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טובמנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב
בר סימן טוב ונתניהו. שוקל בחיוב את ההצעה
(צילום: בראל אפרים )
רוני גמזו בבית החולים זיו שבצפתרוני גמזו בבית החולים זיו שבצפת
הפרויקטור גמזו. שותק בינתיים
(צילום: עידו ארז)
בר סימן טוב קיבל מנתניהו הצעה לחזור לתפקיד ביצועי שפרטיו טרם נסגרו, וזאת לקראת פרישתו הצפויה של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו מתפקידו בסוף חודש אוקטובר וחזרה לבית החולים איכילוב אותו הוא מנהל. גם פרופ' גמזו בחר הבוקר שלא להתייחס לדברים.
בריאיון בגלי צה"ל הבוקר התייחס פרופ' לוי לפרסום ואמר: "אנחנו נצטרך לראות את העניין ולדבר. הטיפול בקורונה כולל אלפי דברים מדי יום ואני כמנכ"ל משרד הבריאות והצמרת של המשרד פועלים עם גמזו במערכה רב מערכתית בקורונה. ראש הממשלה לא התייעץ איתי אלא עם השר. איתי לא התייעצו".
סיור של מוטי כהן, אמיר אוחנה ויולי אדלשטיין בתחנת המשטרה בתל אביב בנושא האכיפה של המשטרה את הסגרסיור של מוטי כהן, אמיר אוחנה ויולי אדלשטיין בתחנת המשטרה בתל אביב בנושא האכיפה של המשטרה את הסגר
שר הבריאות אדלשטיין. גם הוא לא הגיב עד כה
(צילום: יריב כץ)
ועדת הכנסת בה הועלה חוק פיזור הכנסת לקריאה ראשונהועדת הכנסת בה הועלה חוק פיזור הכנסת לקריאה ראשונה
מיקי זוהר: "מינוי בר סימן טוב לפרויקטור יכול להביא לשינוי חיובי"
(צילום: אסתי דזיובוב, TPS)
בתוך כך, התייחס יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) לפרסום הבוקר וקרא לראש הממשלה למנות את בר סימן טוב לתפקיד. "במבחן התוצאה בר סימן טוב הוכיח את עצמו בגל הראשון, מינויו לפרויקטור הקורונה יכול להביא לשינוי חיובי", כתב זוהר בחשבון הטוויטר שלו.
"מה שחשוב זה מבחן התוצאה ובשונה מגמזו - משה בר סימן טוב עמד בו בהצלחה", הוסיף זוהר. "בגל הראשון הוא הצליח לבלום את העלייה בכמות הנדבקים בקורונה ואף להוריד את מספר החולים והמונשמים. אין מתאים ממנו לשמש כפרויקטור הקורונה".
בתקופה האחרונה זוהר תקף את גמזו פעם אחר פעם. הוא טען בין היתר כי הפרויקטור "אינו מונע הפגנות" והאשים כי הוא הוביל "להתגברות האנטישמיות באוקראינה".
מורן אזולאי השתתפה בהכנת הכתבה