זירת האירוע, הלילה

רצח כפול: עלי ומוחמד פאחורי, בני דודים מנצרת, נורו למוות הלילה (בין חמישי לשישי) בתוך רכב מתחת למחלף שער העמקים שליד קריית טבעון. צוות מד"א קבע את מותם במקום. המשטרה מסרה כי הרקע והנסיבות נמצאים בבדיקה, ולפי החשד מדובר בסכסוך בין עבריינים. כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופתחו בסריקות אחר החשודים.
8 צפייה בגלריה
עלי ומחמוד פאחורי
עלי ומחמוד פאחורי
עלי (מימין) ומוחמד פאחורי
8 צפייה בגלריה
זירת האירוע, הלילה
זירת האירוע, הלילה
זירת האירוע, הלילה
(צילום: דוברות המשטרה)
8 צפייה בגלריה
(צילום: דוברות המשטרה)
8 צפייה בגלריה
חשד לרצח שני הרוגים ליד קריית טבעון
חשד לרצח שני הרוגים ליד קריית טבעון
(צילום: דוברות המשטרה)
8 צפייה בגלריה
חשד לרצח שני הרוגים ליד קריית טבעון
חשד לרצח שני הרוגים ליד קריית טבעון
(צילום: דוברות המשטרה)

הדיווח התקבל במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל בשעה 00:03. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו כי השניים אותרו מחוסרי הכרה וללא סימני חיים, וקבעו את מותם.
חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א יענקי זיידה סיפר: "רכבתי עם אופנוע בכביש סמוך כשקיבלתי דיווח באפליקציית הכוננים של מד"א על האירוע. כשהתקרבתי למקום אזרחים סימנו לי איפה לעצור. ראיתי את 2 הפצועים שהיו מחוסרי הכרה וסבלו מפציעות חודרות בגופם. הם היו ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר אלא לקבוע את מותם".
8 צפייה בגלריה
(צילום: איחוד הצלה כרמל)


בימים האחרונים התרחשו כמה אירועי ירי בנצרת, מקום מגורי שני הנרצחים. באחד מאירועי הירי נפצע גבר באורח בינוני, ובאירוע ירי אחר שלשום בנוף הגליל שליד נצרת נפצע גבר באורח קשה. במשטרה בוחנים אם יש קשר לרצח הלילה. "הכתובת הייתה על הקיר. למרות הירי והסכנה שנשקפת, המשטרה לא הצליחה לעצור את הרצח שהיה צפוי בכל רגע. האווירה מתוחה ולא נופתע אם ימשיכו לפגוע בעוד אנשים", אמרו תושבים בעיר ל-ynet.
אירועי ירי נוספים בחברה הערבית התרחשו גם אתמול. באום אל-פחם נורו שלושה אחים שנפצעו באורח בינוני ופונו לבית החולים העמק בעפולה, ובג'לג'וליה נפצע באורח בינוני צעיר בן 25. הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא.
מקרה הרצח של השניים הלילה מעלה את מספר הנרצחים בחברה הערבית לשבעה בתוך פחות משבוע. למעשה, בממוצע נרצח בכל יום בשבוע האחרון לפחות אדם אחד בחברה הערבית. בסך הכול נרצחו בחברה הערבית מתחילת השנה 40 בני אדם, בהשוואה ל-52 בתקופה המקבילה אשתקד.
הנרצח הראשון בחברה הערבית בשבוע האחרון היה תופיק ערו מהכפר ג'ת, שנורה למוות בלילה שבין שבת לראשון ליד ביתו. כחצי יממה לאחר מכן נרצחה בחיפה סמר קלאסני, שלפי החשד נדקרה למוות בידי בעלה. ביום שני האחרון נרצח מחמוד סנע אללה בכפר בענה, ולמחרת נורה למוות בשוהם מוניר ריאן, תושב כפר ברא. שעות לאחר מכן ביום שלישי נרצח ביריות נאדר מקאלדה ביישוב מגוריו באקה אל-גרבייה.
הרציחות האחרונות בחברה הערבית מבטלות במידה מסוימת את מגמת הירידה שדווחה ב-ynet רק מוקדם יותר החודש ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. המשטרה, נזכיר, פתחה בחודשים האחרונים במבצע נרחב לתפיסת כלי נשק לא חוקיים ובניסיון לפגוע בגורמים עבריינים במגזר, ורק לפני ימים אחדים התגאה ראש הממשלה נפתלי בנט בירידה של כ-30% במספר אירועי הירי בחברה הערבית מתחילת השנה.
השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, אמר מוקדם יותר החודש כי המאבק באלימות במגזר צפוי לכלול גם עליות וגם מורדות: "המאבק בפשיעה בחברה הערבית הוא לא ריצה למרחקים קצרים, אלא מקביל מבחינתי למרתון. יש במאבק הזה רגעים מספקים ורגעים מאכזבים ועצובים - אבל ההתקדמות שלנו לעבר היעד היא ברורה. אנחנו מתקנים את ההזנחה של ממשלות עבר, ובהצלחה לא מבוטלת. זו המשימה המרכזית שהצבתי למשרד לביטחון הפנים ולמשטרה, וביחד עם סגן השר יואב סגלוביץ', המנכ"ל תומר לוטן והמפכ"ל קובי שבתאי, אנחנו לא מרפים מהנושא".