3 צפייה בגלריה
זירת הרצח בתל שבע
זירת הרצח בתל שבע
זירת הרצח בתל שבע
(צילום: דוברות המשטרה)
צעיר בשנות ה-20 לחייו נרצח ביריות בתל שבע, ואדם נוסף שהיה לצידו נפצע באורח קשה. השניים פונו תחילה למרפאת מקומית בתל שבע והועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של אחד מהם - שנפצע אנושות. הירי היה לא רחוק מתחנת המשטרה ביישוב. ארבעה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות ברצח.
לפי החשד, הרקע לירי הוא סכסוך בין משפחתו של ראש המועצה לשעבר לבין משפחתו של אחד המועמדים לראשות המועצה. זאת, על רקע מגרש למסחר. "שוטרי תחנת עיירות הוזנקו לזירה והחלו בסריקות ואיסוף ממצאים לאיתור חשודים, תוך גביית עדויות במקום", נמסר מהמשטרה. "מפקד מרחב נגב, תת-ניצב נחשון נגלר, הגיע לזירה ומקיים הערכת מצב".
מתחילת השנה נרצחו בחברה הערבית 68 בני אדם. המשטרה פענחה רק שישה מקרים. בחלק מהתיקים נעצרו חשודים ושוחררו.
3 צפייה בגלריה
זירת הרצח בתל שבע
זירת הרצח בתל שבע
זירת הרצח בתל שבע
הרצח בתל שבע הוא הרצח השני היום בחברה הערבית והשלישי בתוך פחות מחצי יממה. מוקדם יותר היום נורה למוות מוחמד נאטור בעת שנהג ברכב בכביש סמוך לקלנסווה. אדם נוסף נפצע באורח בינוני - ככל הנראה כתוצאה מכדור תועה. אדם אחר שנקלע לזירה וניסה לסייע לגבר שנרצח, נורה אף הוא ונפצע באורח קל. בזירה נמצאו 13 קליעים. לפי החשד הרקע לירי הוא סכסוך בין עבריינים. לא הרחק מהזירה נמצא רכב שעלה באש, ולפי החשד מדובר ברכב של מבצעי הירי.
קרוב משפחתו של הנרצח ליד קלנסווה אמר כי "הנרצח אדם ישר ונחמד, אהוב על כולם. הוא נרצח בדם קר. לא ידוע מי עומד מאחורי הרצח האכזרי. מקווים שהמשטרה תגיע לחקר האמת ולא תזרוק את התיק לפח".
אחד הפצועים, שפונה על ידי מד"א לבית החולים מאיר בכפר סבא, סיפר כי "הייתי בדרך לעבודה ואז היה הירי והרצח. יצאתי מהרכב כדי להעניק עזרה לקורבן ופתאום הירי המשיך. נפצעתי מכדור אחד, לא יודע מה קרה אחר כך. בנס לא נהרגתי, ראיתי את המוות מול העיניים". הוא הוסיף כי "לצערי היום אין ביטחון אישי, גם אם אתה לא מעורב בסכסוך כמוני".
אביו של הפצוע אמר כי "חובה לאסוף את הנשק. נמאס לנו שכל יום מתרחש רצח. כולנו בסכנת חיים. אם המשטרה תמשיך לזלזל הרציחות יימשכו ללא הפסקה. זה מה שקורה אצלנו ביישובים הערביים".
זירת הרצח סמוך לקלנסווה
(צילום: דוברות המשטרה )

3 צפייה בגלריה
זירת הרצח סמוך לקלנסווה
זירת הרצח סמוך לקלנסווה
מימין: רכב המתנקשים. משמאל: זירת הרצח סמוך לקלנסווה
אמש נרצח ביריות בנצרת סאהר נתפי (25), בעת שהיה ליד אשתו וילדיו, שנפצעו באורח בינוני וקל. "חפים מפשע נרצחים והפושעים והרוצחים נשארים חופשיים וממשיכים לרצוח עוד ועוד", אמר אחד מחבריו של נתפי. "הקורבן היה אדם מצוין, גם אם הוא היה מסוכסך על רקע של שטויות, זה לא אומר להגיע ולרצוח אותו".
תושבת נצרת אמרה כי היא "מאוד מפחדת לצאת מהבית בגלל הרציחות, אותו דבר לגבי הילדים. מי שנמצא בכלא חי יותר טוב מאיתנו ואולי מרגיש ביטחון אישי כמו שאנחנו דורשים כל הזמן. אני אשקר אם אגיד שאני לא חוששת לחיי ולחיי ילדיי, בכל רגע עלולים לרצוח אותנו בגלל סכסוכים שלא קשורים אלינו. הפושעים רוצחים על ימין ועל שמאל ולא מעניין אותם את מי ירצחו".
תושבים אחרים אמרו כי "לצערנו כל ההנהגה נעלמה, הפסיקה ליזום ולדבר על הרציחות והסכנה, אולי ייזכרו בימי הבחירות. לא רוצים סיסמאות וריאיונות בתקשורת אלא צעדים בשטח למיגור הפשיעה. השתיקה שלהם מעידה על כישלון וזלזול".