4 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו הדס קליין
בנימין נתניהו הדס קליין
בנימין נתניהו הדס קליין
(צילום: יואב דודקביץ, ארכיון ידיעות)
פרקליטיו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מסרו הערב (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה להורות לפרקליטות לחקור הדלפות לתקשורת מתיקי האישום.
בין היתר נטען כי הדיווחים לפיהם הדס קליין, שעבדה עבור ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, העידה כי מעסיקה רכש עבור שרה נתניהו צמיד יקר ערך כמו גם טענות נוספות - אינן נכונות. "פרטים שנמסרו ביחס לגברת שרה נתניהו אינם נכונים", נמסר. "עיתוי הפרסום היום אינו מקרי ומעיד בעיקר על מצוקת התביעה וחולשת התיקים. כולם כבר רואים שמה שמתחיל בקול תרועה רמה בתקשורת-מסתיים בקול ענות חלושה בבית המשפט. לכן גם בעניין זה כדאי להמתין לחקירות הנגדיות".
4 צפייה בגלריה
ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן
מילצ'ן
(צילום: GettyImages)
עוד נטען כי ניהול המשפט בהדלפות יומיומיות נגד משפחת נתניהו גובל בשיבוש מהלכי משפט והפך להיות שיטה פסולה שיש לחקור מי ומה עומד מאחוריה. על כן שלחו פרקליטי נתניהו בקשה לבית המשפט בדרישה לחקור את ההדלפות". יש לציין כי הסנגורים טרם קיבלו את חומרי החקירה החדשים הקשורים לעדות קליין.
מהודעה שהגישה היום פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית המשפט המחוזי בירושלים קליין פנתה לתביעה ומסרה מידע רלוונטי שלא היה ידוע לפרקליטות קודם לכן. לאור זאת, באישור היועץ המשפטי לממשלה נגבו ממנה הודעות משלימות במשטרה ובוצעו כמה פעולות חקירה נוספות. לפי ההודעה, מחשש לסיכול החקירה או שיבוש שלה הוצא צו איסור פרסום על עצם ביצוען של פעולות חקירה, ולא ניתן היה לעדכן עד כה בעניינן. חומרי החקירה החדשים יועברו לנאשמים בהמשך.
עוד נמסר כי חומרי החקירה שנאספו במסגרת השלמת החקירה אינם נוגעים ישירות לעדותו הצפויה של ניר חפץ, שאמורה להתחיל מחר, וכי התביעה סבורה כי העדות יכולה להישמע כסדרה. עם זאת בפרקליטות הבהירו כי הם לא יתנגדו לדחיית העדות של חפץ אם ההגנה תבקש זאת.
4 צפייה בגלריה
ניר חפץ
ניר חפץ
המדינה לא תתנגד לדחיית עדותו. חפץ
(צילום: מוטי קמחי)
מחר אמור לעלות לעדות ראשונה עד המדינה ניר חפץ, שהיה דוברו ויועץ התקשורת של נתניהו ושל משפחתו. חפץ אמור להעיד בעיקר לגבי תיק 4000 שבו נאשם נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים, אולם חלקים מעדותו צפויים להיות גם קשורים לתיק 2000 ו-1000. פרקליטיו של יו"ר האופוזיציה ביקשו לדחות את העדות ומסרו כי "הודעת המדינה התקבלה אצל ההגנה בהפתעה מוחלטת ומבלי שצורפו אליה חומרי החקירה החדשים שנוצרו בהשלמת החקירה". אם הפרקליטות לא תתנגד - סיכוי גדול שהעדות אכן תידחה, אולם השופטים הודיעו שידונו בדחיית העדות מחר, כך שהצדדים אמורים להיערך לקיומה. אם יוחלט לדחות את העדות, הדיונים במשפט יתחדשו רק בשבוע הבא.
4 צפייה בגלריה
בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהו
בני הזוג נתניהו
(צילום: אלכס קולומויסקי)
ראש הממשלה לשעבר נתניהו אמור להתייצב לדיון, אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, לאחר שקיבל פטור מהגעה לדיונים במשך יותר מחצי שנה. העדות של חפץ צפויה להימשך שבועות ארוכים.
בתיק 1000, המכונה גם פרשת המתנות, נאשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. על פי כתב האישום, מחודש אוקטובר 2011 ועד לחודש דצמבר 2016 , קיבלו בנימין נתניהו ורעייתו שרה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן טובות הנאה שונות. עוד עולה מהאישום כי בשנת 2013 הכיר מילצ'ן לנתניהו את איש עסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר, ובשנים 2016-2014 קיבלו נתניהו ורעייתו מפאקר טובות הנאה שונות גם כן.