2 צפייה בגלריה
ישיבת סיעה ישראל ביתנו
ישיבת סיעה ישראל ביתנו
השר ליברמן. "את המתונים נגבה ונחזק"
(צילום: יואב דודקביץ')
שר האוצר אביגדור ליברמן מכחיש היום (יום ב') את טענות האופוזיציה שלפיהן הח"כית ג'ידא רינאווי זועבי (מרצ) חזרה לקואליציה רק בתמורה להעברת תקציבים לחברה הערבית. בשיחה עם ynet הוא אמר שבשיחת יישור ההדורים שקוימה עמה אתמול הושם דגש על שיתוף הפעולה עם ראשי רשויות ערביות מבלי שמי מהם סחט מהאוצר כספים נוספים. "ח"כ רינאוי זועבי לא קיבלה שקל אחד תוספת", הוסיף. "בנימין נתניהו והשקרנים סביבו מנסים להעלות מצג שלפיו אני מוכן לתת כסף לערבים ולא לחרדים, וזה כמובן עוד שקר".
לדבריו, השאלה החשובה המתייחסת לתקציבים שהוקצו לחברה הערבית בהסכמים הקואליציוניים היא "למי ניתן הכסף ודרך מי הוא עובר לציבור הערבי: דרך איימן עודה והמחנה הקיצוני, או דרך המתונים, שאותם נגבה ונחזק?".
(צילום: נויל האריס)

לדברי ליברמן, השותפות עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס בקואליציה היא תוצר של שינוי דרמטי שחל ברחוב הערבי, המיוצג כיום בשני גושים שונים שמקבלים ביטוי בדמות מפלגות שונות בתפיסתן: "האחת היא הרשימה המשותפת, מפלגה ערבית-פלסטינית שמקדמת אג'נדה לאומנית, והשנייה היא רע"ם, מפלגה ערבית-ישראלית שמקדמת סדר יום אזרחי.
"פגשתי הרבה מנהיגים במזרח התיכון. תמיד נתפסנו ככאלה שלא יודעים להתמודד עם בעלי הברית הנאמנים ביותר שלנו. פירקנו אפילו את בני הברית שהיו בוודאות הנאמנים ביותר, ולחמו איתנו כתף אל כתף, אנשי צבא דרום לבנון.
"עצם העובדה שעבאס מתייצב מול המצלמות ואומר שישראל היא מדינה יהודית שתישאר יהודית, מתייצב מול יחיא סנוואר ואומר לו להפסיק לבלבל את המוח, ובשיאן של המהומות במאי 2021 נסע לבית כנסת שרוף בלוד ואומר שיחד נשקם אותו - מוכיחה שמדובר במנהיג אמיץ".
2 צפייה בגלריה
מנסור עבאס
מנסור עבאס
יו"ר רע"מ מנסור עבאס. ליברמן: מנהיג אמיץ"
(צילום: יואב דודקביץ)
על הביקורת מצד נתניהו הוסיף: "הוא היה ונשאר הצלופח האולטימטיבי של הפוליטיקה בישראל. המטרה שלו היא רק לשסע, לפלג ולהפיץ שקרים וכזבים. הוא זה שהעביר ב-2015 את תוכנית 922 לחברה הערבית אחרי פגישות עם חברי המשותפת. היום הוא משמיץ את מנסור עבאס והופך אותו לאויב העם, אחרי שפגש אותו ארבע פעמים במהלך שומר החומות. מי התקשר לרב דרוקמן וביקש שהוא יפגוש את עבאס?".