2 צפייה בגלריה
שי בן שלמה שנפצע בפיגוע באלעד בבית החולים
שי בן שלמה שנפצע בפיגוע באלעד בבית החולים
שי בן שלמה שנפצע בפיגוע באלעד בבית החולים
10 ימים אחרי שנפצע באורח קשה בפיגוע שאירע ביום העצמאות באלעד, שי בן שלמה (38) שהיה מורדם ומונשם שב להכרה והחל לתקשר מעט עם בני משפחתו. בבית חולים בילינסון אמרו היום (ראשון) שמצבו עדיין קשה אך יציב, וכי מצבו של הפצוע השני (68) עדיין קשה, והוא מורדם ומונשם.
בן שלמה שהה בזירת הפיגוע בגינה הציבורית עם ארבעה מילדיו, כששני המחבלים התנפלו עליו עם גרזן ופצעו אותו קשה בראשו. ילדיו לא נפגעו פיזית. גיסו של בן שלמה, נתנאל יעקובוב, כתב בעמוד הפייסבוק: "גם כשהוא קיבל מכות אנושות, הוא חשב כמה שפחות לגרום לילדים צער. עם ראש פתוח ומכות איומות בגוף הוא לקח אותם חצי מעולף לצד, הסתיר אותם, הגן עליהם - והתמוטט".
2 צפייה בגלריה
אלעד לאחר הפיגוע
אלעד לאחר הפיגוע
בילה עם ילדיו בפארק - ונפצע באורח קשה. זירת הפיגוע באלעד
(צילום: אבי חי)
בפיגוע נרצחו שלושה תושבים מאלעד: יונתן חבקוק, אורן בן יפתח ובועז גול. יעקובוב כתב בפייסבוק כי "אני כל היום חושב ושואל את עצמי, איך הם היו מסוגלים לגרזן לגיסי את הראש כשהילדים הקטנים שלו לידו ורואים הכול? איך הילדים האלו יצליחו להשתקם בחיים? למה ילדים קטנים צריכים להתעורר בלילה ולשאול איפה אבא?".
משפחתו של בן שלמה אמרו כי חשוב להם שהציבור ידע ששי גונן על ילדיו. "הוא נמצא המון במחיצתם, אדם צדיק ובעל אמונה גדולה שעבד ב-2 עבודות וניצל את רגעיו הפנויים לתפילות ולימוד תורה. הוא תמיד חי בצניעות ולא רצה לקבל דבר מאיש, אנחנו מרגישים את החיבוק החם מהעם המיוחד שלנו ושה' איתנו. חשוב לנו שתמשיכו להתפלל עבורו ולמען שאר הפצועים".