תיעוד הרצח בכניסה לקיבוץ יפעת

חיסול בכניסה לקיבוץ בעמק יזרעאל: אבראהים אלהאדי, תושב אכסאל בשנות השלושים לחייו, נפצע היום (שלישי) בצהריים באורח אנוש מירי בכביש 73, סמוך לקיבוץ יפעת. הוא יצא מרכבו לתדלק, ואז נורה. מכונית שחנתה בסמוך נפגעה מהירי, אך לא היה בה איש. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו של הפצוע, תושב אכסאל. הרקע לאירוע הוא סכסוך בין עבריינים. בתיעוד קשה מהירי נראה גבר רעול פנים מגיח מאחור ויורה מטווח אפס.
הדיווח על הירי התקבל במוקד מד"א במרחב גלבוע בשעה 12:34. חובשים ופרמדיקים החלו להעניק טיפול רפואי לפצוע במצב אנוש מחוסר הכרה עם פגיעה חודרת, אבל נאלצו לקבוע את מותו. לפני שנה וחצי נפצע קשה מירי בנו בן ה-6 של אלהאדי.
הזירה בכניסה לקיבוץ יפעת
(צילום: שמיר אלבז, תיעוד מבצעי מד''א )

4 צפייה בגלריה
אבראהים מוחסן עבד אלהאדי
אבראהים מוחסן עבד אלהאדי
אברהים אלהאדי, שנרצח בתחנת הדלק
אלהאדי לפני שנה וחצי, לצד מיטת בנו שנפצע קשה מירי

חובשי רפואת חירום במד"א, שאול אבידב ודוד איפרגן, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר שוכב בתחנת הדלק כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעה חודרת קשה בגופו. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו".
לירון, חיילת שמשרתת באזור הרצח, סיפרה: "ישבנו במקום הכי שליו בעולם, בבית קפה ביפעת שבעמק, ואז פתאום שמעתי ארבע-חמש יריות. היינו בטוחים שזה פיגוע, מישהו יצא מבית הקפה עם אקדח ואנחנו רצנו מהר פנימה והסתתרנו במטבח. זה היה סיוט".
4 צפייה בגלריה
הזירה בכניסה לקיבוץ יפעת
הזירה בכניסה לקיבוץ יפעת
מכונית שנפגעה מהירי בכניסה לקיבוץ יפעת
(צילום: ישראל מושקוביץ)
4 צפייה בגלריה
הזירה בכניסה לקיבוץ יפעת
הזירה בכניסה לקיבוץ יפעת
המכונית של הנרצח בזירת הירי
(צילום: ישראל מושקוביץ)
מתחילת השנה נרצחו 52 בני אדם בחברה הערבית, 14 מהם בחודש רמדאן. בשבת בבוקר נרצח ביריות ברהט מוחמד אבו הואש, בן 11. שעות לפני הרצח, בסביבות 02:30 בלילה החלה קטטה בין שתי משפחות, אחת מהן של בן ה-11, שהחלה בעקבות סכסוך בכביש יום לפני כן - ושני חשודים נעצרו. הקטטה התחדשה לפנות בוקר - לאחר שהשוטרים עזבו את המקום - ונגמרה ברצח.
כמה שעות קודם לכן, במהלך הלילה, שאדי נג'אר, תושב שפרעם המוכר למשטרה, נפצע אנושות מירי בעת שישב במכוניתו ברחוב הרצל גרינשפון שבשכונת קריית חיים בחיפה. בבוקר עדכנו בבית החולים רמב"ם בעיר כי הוא מת מפצעיו. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרצח, והרקע לאירוע פלילי.
בשישי בבוקר, נורה למוות חמזה אבו גאנם בן ה-26 בכניסה לביתו בלוד, כשמונה שעות לאחר ששבעה בני אדם נורו בעיר, בהם ילד בן שמונה שנפצע באורח קשה. הצעיר, שפונה על ידי צוות מד"א לבית החולים אסף הרופא שבצריפין תוך פעולות החייאה, מת מפצעיו בבית החולים כעבור זמן קצר. מחקירה ראשונית עלה כי אבו גאנם התפלל במסגד בלוד, ולאחר שחזר ממנו לביתו - נורה למוות.