תושבים בגליל העליון תיעדו בצהריים (רביעי) פיצוצים בשמיים - לאחר שמערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות התרעת שווא ושיגרה שני טילים מיירטים. במקביל לאירוע, פרסמה המועצה האזורית הגליל העליון הודעה ולפיה "עקב אירוע ביטחוני יש להיכנס מיידית למרחב מוגן (ממ"ד/חדר בטחון) למשך 10 דקות. אין להגיע למקלטים, הם נעולים בשלב זה".
1 צפייה בגלריה
יירוט בגליל העליון
יירוט בגליל העליון
הפיצוצים שתועדו בשמי הגליל העליון
( צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון)
כלי תקשורת ערביים מיהרו לדווח על "כלי טיס בלתי מאויש שחדר את המרחב האווירי של ישראל בגליל העליון ויורט על ידי חיל האוויר". אולם בהמשך נמסר מדובר צה"ל: "ההתרעה שהופעלה בצפון סמוך לנחל שיאון וקיבוץ שניר היא התרעת שווא. שני מיירטים שוגרו בעקבות התרעת השווא. אין חשש לאירוע ביטחוני, שגרה מלאה בעורף".
האירוע התרחש על רקע מתיחות ביטחונית שגם ככה מורגשת, בעיקר בזירות הפלסטיניות - אחרי לילה דרמטי שכלל עימותים קשים בין כוחות הביטחון למתפרעים בהר הבית, מאות עצורים, ירי רקטות מרצועת עזה וגינויים מהעולם הערבי. אל מול התמונות שהציגו הפלסטינים, שבהן נראים שוטרים מכים את יושבי מסגד אל-אקצא, עצורים פצועים ועצורים שמוספרו על-ידי מדבקות שהדביקה המשטרה על החזה שלהם, בישראל מקפידים להסביר כי כניסתם למסגד הייתה בלתי נמנעת - לאור העובדה שמתפרעים התבצרו שם עם זיקוקים ואבנים. בינתיים, מאז הבוקר לא נרשמו עימותים חריגים בהר, והמבחן העיקרי צפוי בלילה.