כתב רשת אל-ג'זירה הקטארית איסמעיל אבו עומר, שתיעד את הטבח בניר עוז ב-7 באוקטובר ונפצע ב-13 בפברואר בתקיפת כטב"ם מצפון לרפיח, פונה לקבלת טיפול רפואי בקטאר.
איסמעיל אבו עומר מגיע לטיפול בקטאר

2 צפייה בגלריה
איסמעיל אבו עומר מגיע לטיפול בקטאר כתב אל-ג'זירה אבו עומר מדווח מניר עוז
איסמעיל אבו עומר מגיע לטיפול בקטאר כתב אל-ג'זירה אבו עומר מדווח מניר עוז
מימין: איסמעיל אבו עומר בניר עוז. משמאל: כעת בקטאר
2 צפייה בגלריה
איסמעיל אבו עומר בבית החולים
איסמעיל אבו עומר בבית החולים
אבו עומר בבית החולים ברצועת עזה אחרי התקיפה
רגלו של אבו עומר, נזכיר, נקטעה כתוצאה מהתקיפה, ומאז נטען שמצבו הידרדר. רופאים בבית החולים האירופי שבדרום-מזרח חאן יונס אמרו כי הוא סובל מסיבוכים מסכני חיים לאחר ניתוח שעבר ביום שישי בערב, ולאחר מכן התרבו הקריאות לפנות אותו מהרצועה - בטענה ששם אין את הכלים הנדרשים לטפל בו. גם ראש משלחת רפואית אמריקנית לא רשמית לעזה, ד"ר מוחמד אלפאר, התריע מפני הידרדרות נוספת במצבו.
היום, לאחר הדיווחים הללו, רשת אל-ג'זירה פרסמה כי אבו עמר פונה דרך מעבר רפיח למצרים, משם אסף אותו מטוס קטארי לדוחא. הוא מקבל טיפול רפואי בנסיכות, על אף שהוגדר בצה"ל כמחבל וסגן מפקד פלוגה בחמאס. הצלם שנפצע לצידו, אחמד מטר, נותר ברצועת עזה כשהוא מחובר למכונת הנשמה.
אבו עומר, שרגלו נקטעה כתוצאה מהתקיפה, הגיע כאמור עם מחבלי חמאס לקיבוץ ניר עוז ותיעד את הזוועות. הוא אף שיתף סרטון שבו הוא נשמע אומר: "החברים התקדמו 'מאשאללה' שאלוהים יברך".
אבו עומר בניר עוז

"כתב" הרשת הקטארית הוא לא היחיד ששידר לעולם את אירועי 7 באוקטובר - מספר רב של "כתבים" שיתפו פעולה עם ארגוני הטרור כדי לתעד אותם ולהפיץ את הזוועות. אחד מהם הוא מות'נא נג'אר, שהצטרף למחבלים ב-7 באוקטובר ודיווח מקיבוץ ניר עוז, הוא אף צילם את חטיפת משפחת ביבס והתגאה בכך. צה"ל תקף את ביתו במהלך המלחמה, ובימים אלו הוא עובר בין דירות מסתור וממשיך לשדר לעולם. בנוסף, ה"כתב" העזתי אחמד נג'אר תיעד כמה מהחטיפות עם מחבלי נוחבה, שידר מיישובי העוטף וצילם סרטונים קשים והפיץ עם חתימתו.
בשבוע שעבר פרסם אדרעי כי במהלך פעילות של כוחות צה"ל באחד הבסיסים של חמאס בצפון רצועת עזה, נמצא מחשב נייד ששייך ל"עיתונאי" ברשת "אל-ג'זירה" מוחמד ושאח - ובו תמונות וחומרים מודיעיניים שקושרים אותו לחמאס. "מהממצאים במחשב נראה שבנוסף לתפקידו כ'עיתונאי', מוחמד, יליד 1986 מאל-בורייג', הוא פעיל צבאי בכיר במערך טילי הנ"ט של חמאס, ובסוף 2022 עבר לעבוד במחקר ופיתוח של נשק אווירי עבור ארגון הטרור", כתב אדרעי ברשת X. הוא הוסיף כי "ניתוח מודיעיני שבוצע במחשב שנמצא לפני כמה שבועות כולל תמונות הקושרות אותו לפעילותו בחמאס. מעניין איזה פרטים נוספים על 'עיתונאים' נוספים נגלה בעתיד הקרוב".
בתחילת החודש שעבר שני "עיתונאים" בשם חמזה אל-דחדוח ומוסטפא תוריא נהרגו בתקיפה של צה"ל באזור רפיח. בצה"ל ציינו כי מידע מודיעיני הוכיח כי השניים פעילים בארגוני טרור ברצועת עזה, שלקחו חלק בקידום פעולות טרור נגד כוחות הצבא. לפי דובר צה"ל, שני פעילי הטרור הפעילו לפני החיסול רחפנים באופן שיצר איום ממשי על כוחות צה"ל. בתגובה, החיילים הכווינו כלי טיס של חיל האוויר לתקיפת המחבלים שהיו אחראים על הפעלתם. אחד מהם הוא בנו של ראש לשכת "אל-ג'זירה" בעזה, וואיל דחדוח, שלא פעם צולם עם יחיא סינוואר.