3 צפייה בגלריה
"מעדיפים לכבס את הכביסה המלוכלכת בפנים". אילוסטרציה
"מעדיפים לכבס את הכביסה המלוכלכת בפנים". אילוסטרציה
"מעדיפים לכבס את הכביסה המלוכלכת בפנים". אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
האלימות בבתי הספר באילת לא עוצרת. מנהלת בית הספר "אלמוג" בעיר הדרומית הותקפה הבוקר (ראשון) על ידי תלמיד כיתה ד', שלומד במסגרת החינוך המיוחד. ניידת משטרה הגיעה למקום, אלא שלדברי משטרת מרחב אילת, המנהלת, מולי ניר - שאף נפצעה בתקרית, החליטה שלא להגיש תלונה נגד התלמיד התוקף.

אלימות במערכת החינוך - כתבות נוספות

מתברר כי תלמיד אחר תקף לאחרונה שתי מורות אחרות בבית הספר במהלך ההפסקות. אחת מהן נפצעה ויצאה לחופשת מחלה של שבוע וחצי. במקרה אחר, התלמיד התפרע, זרק שולחנות והפך שולחן לנגד עיניהם של תלמידי הכיתה המבוהלים. במקרים אלה - בניגוד למה שאירע הבוקר, כלל לא הוזמנה ניידת.
3 צפייה בגלריה
"כל אירוע כזה משתיקים". אילוסטרציה
"כל אירוע כזה משתיקים". אילוסטרציה
"כל אירוע כזה משתיקים". אילוסטרציה
(צילום: אביהו שפירא)
בשנים האחרונות, המורות בבית הספר "אלמוג" סובלות לא מעט מאירועי אלימות מצד תלמידים, אך בהנהלה מעדיפים להשתיק את המקרים הללו - מה שמביא את המורות לכדי תסכול רב. "צוותי החינוך חוששים מילדים והורים", אומרת מורה באילת, "זו מדיניות ההשתקה שקיימת בעיר".
"כל אירוע כזה משתיקים", היא מוסיפה, "מעדיפים לכבס את הכביסה המלוכלכת בפנים, כאילו כלפי חוץ הכול בסדר רק כדי שיגידו שהכול בסדר ולייצר שקט תעשייתי, לא לעצבן את ההורים, אבל מי שסובלים מהמדיניות הזאת הם דווקא אנשי החינוך".
יו"ר סניף הסתדרות המורים באילת, סיגל מלכה, ציינה כי "לאור מקרה האלימות, מחר יוקדשו השעתיים הראשונות של הלימודים לנושא האלימות. צוות בית הספר והמנהלת מקצועיים ומתמודדים עם האתגרים המורכבים שהמערכת מזמנת להם ואנו מגבים אותם על המאמצים הרבים. הסתדרות המורים מגנה כל גילוי של אלימות וקוראת למשרד החינוך להתאים את חוזר מנכ"ל למציאות, כך שיוכל להעניק כלים אמיתיים ורלוונטיים לעובדי הוראה, שיוכלו להתמודד עם התופעה המתרחבת".
3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה ניידת משטרה שיטור עירוני משטרת ישראל
אילוסטרציה ניידת משטרה שיטור עירוני משטרת ישראל
"המנהלת החליטה לא להגיש תלונה". ניידת, אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
ממשטרת מרחב אילת נמסר בתגובה: "ניידת הגיעה למקום, פגשה את מנהלת בית הספר שמסרה כי הקטין בן ה-9 הוא תלמיד חינוך מיוחד, כי השתולל בחוץ והוריו אספו אותו. המנהלת החליטה לא להגיש תלונה".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מתייחס בחומרה רבה לאירועי אלימות והוא מוביל מדיניות ברורה של אפס סובלנות כלפי דפוסי התנהגות פסולים אלה. במהלך השבוע האחרון הוא פרסם חלקים ראשונים מתוכנית העבודה למיגור האלימות. התוכנית כוללת שורה של פעולות שנועדו לתת מענה ראשוני לרצף אירועי האלימות, כאשר בימים אלה הוא מגבש את המשכה של התכנית.
"אשר למקרה הנדון, יצוין כי על רקע המקרה, הושעה התלמיד מהלימודים ובמקביל גובשה לו תכנית לליווי אישי. בשל סיבות שקשורות בצנעת הפרט, המשרד מנוע מלהרחיב בנושא. מנהלת בית הספר מלווה על ידי המחוז וצוותי מקצוע".