חודשיים לאחר שנגזרו עליה 9.5 שנות מאסר בפועל, ערערה היום (ה') לבית המשפט העליון הגננת המתעללת כרמל מעודה על גזר דינה. מדובר בערעור פורמלי שהוגש לבית המשפט, ולמעשה סנגוריה של מעודה מבקשים שהות כדי להגיש את נימוקיהם להקלה בעונש.
כרמל מעודה בבית המשפט
(צילום: נדב אבס)

מעודה, שניהלה את משפחתון "בייבי לאב" בראש העין, הורשעה בהתעללות ותקיפת פעוטות בני שלושה חודשים עד שלוש שנים. הפרקליטות ביקשה לגזור עליה עונש של 14 שנות מאסר - עונש חסר תקדים במקרים כגון זה.
לבקשת עורך דינה, שופט בית המשפט המחוזי בלוד עמי קובו - שגזר עליה פרט ל-9.5 שנות מאסר בפועל גם שנת מאסר על תנאי ו-400 אלף שקלים פיצוי להורים - החליט על עיכוב ביצוע העונש. לאחר הקראת גזר הדין לפני חודשיים, הורים באולם פרצו בבכי וקראו קריאות שמחה: "צדק לילדים!".
3 צפייה בגלריה
 דיון סיכומים בעניין כרמל מעודה החשודה בהתעללות בפעוטון "בייבי לאב"
 דיון סיכומים בעניין כרמל מעודה החשודה בהתעללות בפעוטון "בייבי לאב"
צפויה להיכנס לכלא בסוף החודש. כרמל מעודה בבית המשפט
(צילום: נדב אבס)
לפי המועד המקורי, מעודה הייתה אמורה להיכנס לכלא השבוע, אך לאחרונה היא קיבלה דחייה וכעת כניסתה לבית הסוהר אמורה להתרחש ב-30 בחודש. בערעור שהוגש מטעם עורכי הדין שירן ברגמן שזריבי שלזינגר מהנסגוריה הציבורית, הם מבקשים 60 יום נוספים להגשת נימוקי הערעור מכיוון שלטענתם "מדובר בתיק בעל מורכבויות רבות ונדרש פרק זמן להיערכות".
מוריה קואליו, שמעודה התעללה בבנה, אמרה על הערעור כי "אין לי בכלל מילים לתאר מה אני מרגישה. ברור שציפיתי לזה אבל כל פעם מחדש זה עוד סכין בלב שהיא ממשיכה לסובב. כרמל מעודה הורשעה בכל כך הרבה סעיפים של התעללות ותקיפה של ילדים וכבר נגזר עליה גזר דין. היא עבריינית והיא צריכה להכנס לכלא להתחיל לרצות את עונשה. אני מקווה שבית המשפט העליון יבין שזו מניפולציה נוספת של מעודה שלא פסחה על הילדים שלנו עם המעשים החמורים שלה וישאיר את העונש שנגזר עליה".
3 צפייה בגלריה
ההפגנה מחוץ לבית המשפט
ההפגנה מחוץ לבית המשפט
"עוד סכין בלב". הורים מפגינים מחוץ לבית המשפט בזמן מתן גזר הדין של מעודה, לפני חודשיים
(צילום: מוטי קמחי )
יוסי חברה, אבא של ילדה מהגן ומנהל "מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך" אמר לאחר הגשת הערעור כי "היה לנו ברור שכרמל מעודה תחכה עד הרגע האחרון ותגיש בקשה לערעור. אני מצפה שלא יאשרו לה שום דחיה של כניסה לכלא ושהערעור יתבצע במקביל לכך".
חצריך לזכור שמעודה היא עבריינית מורשעת עם גזר דין בפועל ועליה להתחיל לרצות אותו. היא לא צריכה להסתובב כאחד האדם, מקומה מאחורי סורג ובריח, כך קבע בית המשפט. אני ממש מפציר בביהמ"ש העליון לכבד את החלטת ביהמ"ש המחוזי בלוד, שישאיר את העונש כפי שניתן ושייתן לנו ההורים את השקט שמגיע לנו אחרי שנתיים של עינוי דין".
3 צפייה בגלריה
כרמל מעודה עם הילדים בגן
כרמל מעודה עם הילדים בגן
"מקומה מאחורי סורג ובריח". מעודה בגן
מעודה הורשעה ביותר מעשר עבירות חמורות של התעללות בפעוטות ותקיפת קטין בגן. בכתב האישום יוחסו לה התעללות בקטינים ובחסרי ישע ובתקיפת 11 תינוקות ופעוטות שבהם טיפלה.
לפי האישום, ב-2019 תקפה מעודה תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בכך ש"כיסתה ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכול עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים לקיר; לעתים, למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה את ראשיהם לאחור תוך חסימת אפם ופיהם עד כדי קשיי נשימה".
באחד ממקרי ההתעללות תואר כיצד משכה את ראשו של אחד התינוקות, שנולד עם כליה אחת, כשהיא דוחפת את הכיסא שעליו ישב עד שבטנו נמחצה בין הכיסא לשולחן. במקרה אחר היא השליכה פעוט לתוך לול, הטיחה אותו בחוזקה בכיסא, הטיחה ראשו בשולחן ודחפה אותו לאחור.
בשלב ההוכחות, שנמשך יום אחד בלבד, לא כפרה מעודה בהתרחשות המעשים המיוחסים לה, מאחר שאלו תועדו במצלמות האבטחה - מלבד אחד: הסעיף שבו תואר כי הכריחה תינוק לאכול את הקיא שלו - מעשה שלא נקלט במצלמות. היא הודתה במעשים הללו והורשעה בהם בהמשך.