(בימוי: אסף קוזין, צילום: מתן טורקיה, עריכה: גיא פוקס)

"באסיפות ההורים אני מציגה את עצמי ואומרת - 'שלום, אני גידי, אני בת 48, לפני שנתיים התחלתי תהליך לשינוי מגדרי'. והכול בסדר, אם מישהו ירצה לקום וללכת אני לא אעצור בעדו. להיות בגן שלי זה כבוד". כך אומרת גידי קדמי, אם יחידנית וטרנסג'נדרית, שעובדת ב-10 השנים האחרונות כגננת לילדים בני שלוש וארבע בגן עירייה במרכז הארץ.
קראו עוד:
2 צפייה בגלריה
גידי
גידי
"זו אני וזה לא פוגע בילדים"
(צילום: מתן טורקיה)
גידי נולדה כגבר ויצאה מהארון אי-שם בשנות ה-90, בגיל 18. כעבור 30 שנה היא החליטה לעבור שינוי מגדרי, ולפני כמה שנים גם החליטה להפוך לאימא. היא מכרה את הדירה שלה ביפו כדי לממן את הפונדקאות, ונולדו לה תאומים - בן ובת, נוח ונעמי.
"ביום שהילדים נולדו החלטתי שהם לא יקראו לי אבא, שהם לא ידברו רק בעברית אלא גם באנגלית, ושאני מתחילה את השינוי המגדרי", היא אומרת. אז היא התחילה להתאפר, ביקשה שיפנו אליה בלשון נקבה והחלה בהליך הבירוקרטי הדרוש. היא עברה בהצלחה את הוועדה בבית החולים תל השומר, שכללה בין היתר מפגשי ייעוץ עם שלל אנשי מקצוע, ויצאה לדרך החדשה.
2 צפייה בגלריה
גידי
גידי
"החלטתי שהילדים לא יקראו לי 'אבא'". התאומים נעמי ונוח
(צילום: מתן טורקיה)
איך ההורים בגן הילדים מגיבים? "היו הורים שהרימו גבה, אבל הייתי רואה את הילדים שלהם אחרי שנה עדיין בגן. זאת אני וזה לא פוגע בילדים. אם כבר, בשלבים מאוחרים יותר בחיים שלהם זה יפתח להם אופקים. עוד 20 שנה הם יגידו - 'אה, הייתה לי גננת שהייתה גנן, הוא הגיע לגן עם שיער ארוך והיו לו ציפורניים והיום הוא גננת'. זה לא משהו שצריך להתבייש בו. אלה פשוט חיים חדשים. אנשים מכירים אותך בתור מישהו מסוים, פתאום אתה מישהו אחר עם שמלה. זה משהו שגם אני, אחרי 48 שנה, מעכלת לאט-לאט". ויש לה זמן לעכל את זה, כי הניתוח שמבחינתה ישלים את התהליך נקבע לשנת 2026.
עד אז, השלב הבא היה לבחור שם נשי יותר. לפני חצי שנה היא קראה לילדים שלה והכריזה על השם החדש שלה - גילי. "בחרתי את השם כדי שיהיה להם קל לעשות את המעבר הזה מ'גידי' ל'גילי'. לא רציתי לבחור שם מסובך, שהם לא יצטרכו לשבור שיניים", היא אומרת.
וגם הילדים בגן יצטרכו להתרגל לשם הדומה אך השונה - גילי הגננת: "בגן, הילדים קוראים לי 'גידי' כי הם מכירים אותי כ'גידי הגנן'. בשנה הבאה זה כבר לא יהיה כך. גם מי שמכיר אותי שנה קודם יצטרך לשנות פאזה בראש ולהגיד - השנה זו גילי הגננת".
מתי תהיי מוכנה לזוגיות? "עם כל הרצון הטוב לזוגיות, מי שיהיה איתי יקבל תיק. סליחה, בעצם הוא יקבל סט מזוודות. זו אני, עם שני ילדים, בתהליך לשינוי מגדרי, סו הלפ מי גוד. אולי בהמשך, אבל כרגע זה לא האישיו".