גפן פרימו מדברת אחרי הזכייה במדליית הארד
(צילום: איגוד הג'ודו)
יום מאושר עבר על גפן פרימו, לארח הזכייה במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו. באפריל האחרון פרימו עמדה על הפודיום גם באליפות אירופה בליסבון לאחר שסיימה במקום השלישי, ובכך השלימה שנה של הישגים. עם זאת, היא לא תשתתף באולימפיאדה ומי שתיקח חלק בתחרות עד 52 קילוגרם היא גילי כהן.
"אני מאושרת כל כך", הודתה פרימו. "המדליה הזו מגיעה זמן קצר אחרי המדליה באליפות אירופה ואחרי שנה שאני עוד לא יודעת איך לתאר אותה. שנה שהביאה איתה אתגרים גדולים. מי שמתחרה בספורט מקצועני בכלל ובג׳ודו בפרט יודע שזה חלק מהקסם שבמקצוע הזה, וזה חלק מהדרך שלי כספורטאית".
2 צפייה בגלריה
גפן פרימו
גפן פרימו
גפן פרימו חוגגת
(צילום: AFP)
2 צפייה בגלריה
גפן פרימו
גפן פרימו
פרימו (מימין) על הפודיום
(צילום: איגוד הג'ודו)
מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אמר: "הישג אדיר לגפן. מדלית ארד באליפות העולם ועוד בשנה בה חלתה בקורונה, מחלה שפגעה מאוד ביכולת הגופנית שלה. גפן הצליחה להתגבר על התקופה הקשה ובתוך חודשיים זכתה במדליות הן באליפות אירופה והן באליפות העולם. הדבר הזה מוכיח את הכוח המנטלי האדיר שלה, את היכולת שלה ואת העתיד המדהים שמחכה לה. גפן כל פעם פורצת גבולות ואני גאה בה מאוד".
יו״ר איגוד הגודו משה פונטי: "הישג אדיר לספורטאית מדהימה, שההישגים שלה בגיל כל כך צעיר רק מרמזים על הפוטנציאל הגדול שלה. אין לי ספק שאם בגיל כה צעיר היא מגיע לפסגות האלה, אז עם עבודה נכונה מצפה לה עתיד מזהיר. לזכות במדליה גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם בזמן כל כך קצר זה הישג גדול, מדהים ומרגש. קרדיט גדול לשני הרשקו ולצוות שלו על עבודה אדירה לאורך שנים".