סימון ביילס התייחסה היום (שישי) לבעיות המנטליות מהן היא סובלת. "לכל מי שאמר שפרשתי, אני לא", כתבה ביילס בסטורי שהעלתה בחשבון האינסטגרם שלה. "המוח והגוף שלי פשוט אינם מסונכרנים".
טוקיו 2020 ב-ynet - מתחם מיוחד
ביילס אף פרסמה סרטון וידאו שלה מתרסקת אחרי אימון על המתח, והאמריקאית התייחסה לכך: "אני לא חושבת שאתם מבינים עד כמה זה מסוכן על משטח קשה או תחרותי. אני גם לא צריכה להסביר מדוע אני שמה את בריאותי במקום הראשון. גופנית ונפשית".
2 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
לא פחדה לחשוף את מה שעבר עליה. ביילס
(צילום: AFP)
בתשובות לשאלות של העוקבים, התייחסה גם לרגע בו הקושי המנטלי החל: "זה התחיל באופן אקראי לאחר המוקדמות, בבוקר למחרת. זה היה דבר מוזר, כמו גם התחושה".
"חוויתי דברים כאלה בעבר, לא כיף להתמודד איתם", הוסיפה וציינה כי עוד לא החליטה אם תתחרה בגמר על כל מכשיר ומכשיר בשבוע הבא: "לא יודעת, זה משהו שאתה צריך לקחת יום אחרי יום".
2 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
"חוויתי דברים כאלה בעבר, לא כיף להתמודד איתם". ביילס
(צילום: gettyimages)
כזכור, ביילס החליטה לפרוש עוד בפתיחת הגמר הקבוצתי בשל קשיים מנטליים מהם סבלה, ושלשום הסבירה כי לא תהיה מוכנה להשתתף גם בגמר הקרב-רב, שם ראתה איך בת ארצה, סוניסה לי, זוכה בזהב.
הדרמה החלה כשביילס עלתה לגמר הקבוצתי ולאחר תרגיל אחד בסוס הקפיצות, אותו סיימה בנחיתה גרועה, מיהרה לחדר ההלבשה ולאחר מספר דקות שבה לאולם, לבשה את האימונית שלה והפכה למעודדות של שאר חברותיה לנבחרת.
בתחילה היה נראה שהסיבה להחלטתה לא להמשיך להתחרות היא פציעה, אך לאחר מכן עלו דיווחים כי פרשה מסיבה מנטלית, מה שהיא מאוחר יותר אישרה. "כשאני נמצאת במצבי לחץ קיצוניים, אני סוג של מאבדת את זה", אמרה בפתיחות יוצאת דופן לכתבים במסיבת העיתונאים לאחר הגמר הקבוצתי. "אני פשוט צריכה להתמקד בבריאות הנפשית שלי ולא לסכן את הבריאות שלי. זה פשוט מבאס כשאני צריכה להילחם עם הראש שלי".